Rimi bērniem logo

Praktiski padomi balkona ziedu kastes sastādīšanā. FOTO

Izvēloties augus savai balkona kastei, ņem vērā ne tikai krāšņumu un saderību ar citiem augiem, bet arī to, vai tavs balkons atrodas saules vai ēnas pusē. Padomus balkona kastes veidošanā sniedz stādaudzētāja Agita Gabrāne.

balkona kaste

*Pie ziedu stādīšanas darbiem ķeries no rīta vai vakarpusē - dienas karstākais laiks nebūs tam piemērots. Tas pats jāņem vērā arī pēc tam, kad augus aplaisti - tas darāms tad, kad gaiss ir vēsāks.
*Balkona kastēs parasti stāda viengadīgus košumaugus, kas nav visai kaprīzi un grūti kopjami. Tāpat kastēm nebūs piemēroti lieli augi, jo kastē nebūs vietas to lielajai sakņu sistēmai.

balkona kastes

*Stādaudzētāja Agita Gabrāne balkona apstādījumiem iesaka iegādāties tādu melnzemi, kas labāk satur mitrumu.

*Metru garā kastē stādi piecus augus, mazākā attiecīgi trīs.

IDEJAS SAULAINIEM BALKONIEM

balkona kaste saules pusei

1. Kastes galos ir villainā salmene, seko krūmu pelargonijas un vidū - nokarenā pelargonija.

Balkona kastes augi

2. Šajā balkona kastē, kas piemērota saules puses balkonam, ir trīs pildītas, nokarenas rozā pelargonijas un divas sanvitālijas.

Ziedi balkona kastei

3. Šajā ziedu kastē redzamas trīs dažādu krāsu nokarenās kalibrahojas un divas krūmu pelargonijas. Izvēloties augus, spēlējies ar krāsām!

IDEJAS ĒNAINIEM BALKONIEM

ziedi balkona kastei ēnā

1. Kastē, kas paredzēta ēnainam vai pusēnainam balkonam, stādaudzētāja Agita Gabrāne iesaka kombinēt ipomejas, balzamīnes un begonijas.

balkona kaste

2. Vidū rotājas balta begonija, malās kuplo pļavas zeltenes un balzamīnes.

balkona kaste

3. Balkona kastes malās vijas efejlapu setložna (glehome), tām seko lobēlijas un vidū rotājas saules dzeltena begonija.

balkona ziedi
*Ja balkonu apspīd rīta vai vakara saules stari, varat izvēlēties begonijas, hortenzijas, petūnijas, cinijas, kliņģerītes, lobēlijas, lefkojas un puķuzirnīšus.
*Dienvidu puses balkonam piemērotas būs ģerānijas, salvijas, pelargonijas, ziemeļu puses balkonam - fuksijas, balzamīnes, oleandri, hortenzijas, begonijas, puķu spriganes un hostas.
*No vēja nebaidās samtenes, dzirkstelītes, petūnijas, verbenas, leduspuķes, balzamīnes un sunīši.
*Ja ir karsts, saulains laiks, augus laista reizi dienā. To ziedus un lapotni var arī apsmidzināt, taču tas nav obligāti.
*Augus vari mēslot ar veikalos nopērkamu speciālo mēslojumu, lai tie aug izturīgāki, leknāki.
*Lai kompozīcija balkona kastē saglabātos skaista, noziedējušos ziediņus regulāri nolasa. Savukārt petūnijai noziedējušos ziedus nolasa ar visu sēklotni, lai tā ziedētu arvien bagātīgāk.

balkona apzaļumošana

Foto: Artūrs Martinovs

Izglītība

29. Maijs, 2017


Lasi vairāk