Rimi bērniem logo

Rudens lapas dzīvnieku kolāžās – vilks, ezis, lauva

Rudenim piestāv pastaigas, lapu čaboņa zem kājām un krāsaino lapu lasīšana – atrast košāko, skaistāko, lielāko un arī mazāko. Savu rudenīgo lapu guvumu pēc tam var pārvērst interesantā nodarbē, piemēram, veidojot dzīvniekus no lapām.

VILKS
Vilka kolāžas pagatavošanai būs nepieciešama lielākā, skaistākā kļavas lapa, melns papīrs, līme, melns marķieris/flomāsters un “actiņas” (var izmantot arī baltu papīru).

Kļavas lapu noklāj ar līmi un pielīmē baltas lapas vidū. Ieteikums: labāk izmantot PVA līmi, ko uz lapas uzklāj ar otiņu. Līmes zīmulis var lapu saplēst.

Uz melna papīra ar parasto zīmuli uzzīmē divus trijstūrīšus, kas būs ausis, un trīs aplīšus, kas būs acis un deguns. Lielāki bērni apļus var uzvilkt ar cirkuli, bet mazākiem var iedot kādu priekšmetu, ko viņi var paši apvilkt. Pēc tam visas figūras izgriež.

Papīra figūras salīmē pie lapas, lai veidotos vilka seja. Tad atliek tikai papildināt acis ar baltiem, maziem aplīšiem un piezīmēt vilka lielās ūsas. Šeit bērnam var ļaut pašam veidot vilka seju. Varbūt kādam tā būs simetriska, varbūt kādam ne tik simetriska, bet tas būs tieši viņa kļavas lapas vilcēns.

LAUVA
Tā dēvētais dzīvnieku karalis lauva noteikti ir pelnījis savā kolāžā krāsainību, dažādību, košumu un graciozitāti. Tādēļ kolāžas izveidošanai noderēs dažādu koku krāsainās lapas, līme un papīra sejiņa, kuru var pats uzzīmēt vai izprintēt jau gatavu.

No rudens lapu dažādības izvēlas tās lapas, kuras pašam visvairāk patīk. Katru nosmērē ar līmi un uz papīra lapas līmē aplī.

Uzzīmēto vai izprintēto lauvas galvu izkrāso pēc savas patikas un līmē lapu aplim pa vidu, lai veidotos cēlās lauvas galva.

EZIS
Kolāžai “ezis” vislabāk noderēs garenās rudens lapas, kuras lieto kā eža adatas, bet noteikti var izmantot arī citas lapas, jo mūsdienu mākslā noteikumu nav.

Kolāžu veido uz lapas, uz kuras jau ir eža siluets (izprintēts; ja nu pašam labi padodas zīmēšana, ezi var uzzīmēt pats). Adataino daļu nolīmē ar lapām, pārējo izkrāso. Var arī ezim apkārt veidot savu glezniņu.

Kolāžu veidošana no lapām bērniem attīstīs gan iztēli, gan ļaus iepazīt lapu daudzveidību, krāsas.

Lai rudens lapu krāsainība mūs priecē ne tikai aiz loga, bet arī mūsu mājās!

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Izglītība

15. Oktobris, 2020


Lasi vairāk