Rimi bērniem logo

Saturīgas vietnes bērniem, kur smelties izklaidi un kultūru

Laikā, kad mācības noris attālināti un pulciņi ir atcelti, pat tikties ar draugiem nedrīkst, ir skaidrs, ka bērniem rodas krietni daudz brīva laika. Kā saturīgi nodarbināt bērnus, kamēr vecāki strādā, bet mājasdarbi jau izpildīti? Lūk, vietnes, kur bērniem smelties kultūru un izklaidi.

Latviešu filmas – www.filmas.lv
Protams, jaunieši un bērni būs redzējuši daudzas ārzemju filmas, un varbūt sākumā viņiem nešķitīs saistošas filmas, kas radītas Latvijā. Tomēr, nedaudz pastāstot par vēsturi un to, ko vēsta šīs filmas, noteikti ir iespējams ieinteresēt bērnus noskatītos arī latviešu kino! Vietnē www.filmas.lv sadaļā “Kino skolās tiešsaistē” atradīsiet tādas bērniem un jauniešiem piemērotas filmas kā “Paradīze ’89”, “Sprīdītis”, “Mammu, es tevi mīlu”. Tur pieejamas arī dažādas animācijas filmas mazākajiem.

Teātra izrādes
Ja ir īstā noskaņa, logiem aizvilkti aizkari un neviens netraucē, mājās var labi baudīt arī teātra izrādes, skatoties tās televīzijā. Piemēram, Liepājas teātra izrāde “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” nebūt nav izrāde tikai mazuļiem – lai arī pasaka ir visiem zināma, tā, saglabājot galveno domu, ir pagriezta varen interesantā un muzikālā rakursā. Izrādi var vērot šeit.

Vēl viena izrāde bērniem, ko iespējams noskatīties tiešsaistē, ir par bērnību un to, cik šis, bērnības laiks, ir īpašs. Tā ir izrāde “Vārnu ielas republika” Dailes teātra iestudējumā ar zināmiem aktieriem. Izrāde ir saņēmusi “Spēlmaņu nakts” balvu kā “Gada izrāde bērniem vai jauniešiem”. Tā noteikti patiks tiem, kam obligātās literatūras sarakstā ir romāns “Vārnu ielas republika”.

Bezmaksas grāmatas tiešsaistē
Ja bērnam ļauj pašam izvēlēties, ko lasīt, iespējams, arī lasīšana ir nodarbe, kas aizrauj. Virtuālajā e-grāmatu bibliotēkā “Trešais tēva dēls”, kas bez maksas piedāvā lasīt kopumā ap 350 grāmatu latviešu valodā, ir atsevišķa sadaļa arī jauniešiem. Bibliotēkā iespējams reģistrēties arī attālināti, sazinoties ar konkrētās pilsētas bibliotēkas nodaļu.

Muzeji
Ja ierastajā lietu kārtībā muzeji nav plašas publikas iecienītākā atpūtas vieta, tieši pandēmijas laikā tie var iekarot apmeklētāju sirdis. Lūk, daži muzeji, kuru tiešsaistes piedāvājumu vērts parādīt skolēniem!

Apskaties slaveno Siksta kapelu – telpu Vatikāna muzejā, kas slavena ar saviem greznajiem sienu un griestu gleznojumiem, kurus veidojuši vairāki izcili 15.–16. gadsimta mākslinieki, tostarp Mikelandželo. Šeit var doties virtuālā tūrē pa Siksta kapelu.

Šeit pat Latvijā iespaidīgu virtuālo tūri piedāvā Stūra māja – lielākiem skolēniem, kas ir zinoši Latvijas vēsturē, būs interesanti to izstaigāt un aplūkot. Īpaši iespaidīgi izskatās ieslodzījuma kameras. Tūri iespējams veikt šeit.

Mazākajiem zinātkārajiem tehnikas draugiem būs interesanta Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja piedāvātā virtuālā tūre, kur var apskatīt muzeja ER2 elektrovilcienu attālināti. Skaties šeit.

Tiešraides kameras
Tiešraides kameras ir izplatīta izklaide un uzziņas vietas, kur smelties zināšanas par dažādiem procesiem, sajust klātbūtnes efektu un pavadīt laiku neierasti. Lūk, 3 kameras, kas palīdzēs bērniem iepazīt dabas daudzveidību:

  • jūras ērgļa ligzda, ko varam vērot tiešsaistē kopš 2015. gada, atrodas Latvijā, Kurzemē. Ligzda būvēta vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Šobrīd ligzdā tiek auklēta jaunā ērglēnu paaudze;
  • lāči Rumānijas dabas parkā, kas ik pa brīdim nāk mieloties. Tā kā lāči ir savvaļas zvēri, nav iespējams prognozēt, kad tieši viņi parādīsies kameras redzeslokā, tāpēc varat mēģināt tos ieraudzīt dažādos dienas laikos – parast dzīvniekiem barība tiek atstāta ap pulksten 18.00 vakarā;
  • Reinas ūdenskritums, kas atrodas Šveicē, ir viens no lielākiem ūdenskritumiem Eiropā. Parasti ap to drūzmējas daudz tūristu, taču tagad to tiešsaistē var netraucēti vērot un klausīties tā skaņās ikviens interesents.

Droša izklaide mazākajiem – LSM.lv bērnistaba
Vietne, kas radīta mazo bērnu izklaidei un nodarbei, – bernistaba.lsm.lv. Animācijas filmas, dziesmiņas, pasakas, zīmēšanas un krāsošanas nodarbes, kā arī attīstošas spēles – izzinoša laika pavadīšana mazajiem.

Izglītība

28. Aprīlis, 2020


Lasi vairāk