Sīkās motorikas attīstīšana ar rudens dabas materiāliem! 4 uzdevumu idejas

Sīko motoriku ir jāturpina attīstīt, bērnam arī pieaugot, piemēram, gatavojoties doties uz skolu. Attīstošie vingrinājumi palīdz trenēt rakstītprasmi, rokas muskuļus, kā arī koordinēt kustības. Vairāk stāsta Rimi Bērniem kustības un stājas eksperte Jekaterina Bovtramoviča.

Sīkā motorika ir prasme manipulēt ar nelieliem priekšmetiem, padot priekšmetus no vienas rokas otrā, kā arī izpildīt uzdevumus, kuri prasa roku un acu koordinētu darbību. Sīkā motorika nepieciešama, lai veiktu ikdienišķas un pašaprūpes aktivitātes, ka arī lai sagatavotos skolai. Šāda veida uzdevumi palīdzēs sagatavoties rakstīšanai, trenējot roku pirkstus un pincetes satvērienu. Uzdevumi ar plastilīnu, priekšmetu šķirošana, kreļļu veidošana, zīmēšana koordinē roku un acu kustības, kas ir svarīgi lasot un rakstot.

“Trenējot sīko motoriku ar šāda veida uzdevumiem, tiek attīstīta koncentrēšanās un uzmanības noturēšana. Vingrojumi ar pirkstiem palīdz veidot saikni ar smadzenēm, kas savukārt attīsta un atbild par runāšanu un loģisko domāšanu,” stāsta Rimi Bērniem eksperte Jekaterina Bovtramoviča.

Kastaņu, zīļu un čiekuru šķirošana

Vingrojums trenē sīko motoriku, formu atpazīšanu un spēju šķirot dažādus priekšmetus.

Nepieciešamas dažādu izmēru zīles, kastaņi un čiekuri, kuri sajaukti kopā vienā kastē. Bērna uzdevums ir tos sašķirot katru savā traukā.

Zīļu cepurīšu pildīšana

Uzdevums trenē sīko motoriku, pilnveido krāsu uztveri, pirkstu kustības.

Nepieciešams krāsains plastilīns un zīļu cepurītes. Uzdevums ir aizpildīt katru zīļu cepurīti ar citas krāsas plastilīnu.

Čiekuru aptīšanaUzdevums trenē sīko motoriku un koordinē pirkstu kustības.

Bērna uzdevums ir ap čiekura rieviņām aptīt dzijas pavedienu no apakšas uz augšu vai otrādi.

Kastaņu kāpuri

Šis vingrinājums veicina sīkās motorikas attīstību, trenē formas izjūtu, loģiku un izpratni par lielām un mazām formām.

Uzdevuma veikšanai vēlama vecāku iesaistīšanās, kas palīdz cauri kastaņiem izdurt caurumiņu.

Nepieciešami gaiši brūnie kastaņi (tos ir vieglāk caurdurt) un koka irbulītis. Uzdevums ir no lielākā uz mazāko kastani uzdurt tos uz irbulīša. Caurumus kastaņos vecāks var izdurt pirms uzdevuma veikšanas, lai neradītu traumas risku.

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Izglītība

23. Oktobris, 2020


Lasi vairāk