Rimi bērniem logo

Skolēnu brīvlaiks. Kā to aizraujoši pavadīt?

Šogad skolēniem ziemas brīvdienas ir no 22. decembra līdz nākamā gada 4. janvārim - divas pilnas nedēļas, un tajās svarīgākais uzdevums bērniem ir – atpūsties! Kā saturīgi pavadīt laiku, kurp doties un ko redzēt? „Rimi bērniem” ekspertu komanda iesaka, ko vērts šajā laikā izmēģināt.


Klinšu kāpšana

Klinšu kāpšana ir fiziski aktīva nodarbe, kas liek domāt, ļauj piedzīvot ekstrēmas sajūtas un ir lielisks laika pavadīšanas veids. Process ir drošs, jo tevi uzrauga instruktors, uz zemes atrodas mīksti matrači, kā arī kāpējs ir iestiprināts drošības jostās. Klinšu kāpšanas sienas pieejamas vairākās vietās Rīgā, arī Ventspilī, Bauskā, Madonā, Saldū u.c. pilsētās. Kāpšanas sienas ir uzstādītas arī vairākās Latvijas skolās, un, iespējams, šis ekstrēmais sporta veids var kļūt par tavu hobiju!

Vai zināji? Lielākā klinšu kāpšanas zāle Baltijā atrodas Igaunijas galvaspilsētā Tallinā - Ronimiskeskus OÜ (www.ronimisministeerium.ee). Ja dodies tālākā braucienā ar vecākiem, tad šo vietu varat iekļaut kā vienu no galamērķiem.  Loģikas spēle - izlaušanās istaba

Šobrīd Latvijā popularitāti gūst izlaušanās istabas, ko mēdz dēvēt arī par kvesta istabām vai “escape room”. Spēle norit slēgtās telpās – dota stunda laika, lai no slēgtās telpas izkļūtu. Telpā pieejamas dažādas norādes, kuras, izmantojot loģisko domāšanu, ļaus atrast kādu nozīmīgu atslēgu, durvju kodu vai citu svarīgu lietu, kas nepieciešama, lai no telpas iziet. Ja šķiet, ka esi „iesprūdis” kādā posmā, tad caur rāciju iespējams sazināties ar administrāciju, lai lūgtu padomu. Izlaušanās istabas paredzēts apmeklēt nelielā draugu kompānijā – līdz 5-6 cilvēkiem. Ņem vērā, ka spēlei var būt vecuma ierobežojums, vairumā gadījumu to patstāvīgi bez pieaugušo klātbūtnes var apmeklēt, sākot no 14 gadu vecuma.

Viena spēles cena svārstās no 20 līdz 50 EUR. Atceries, šos izdevumus varat sadalīt savā starpā!

Izlaušanās spēles šobrīd pieejamas Rīgā, Liepājā, Jelgavā un Valmierā, šeit vari aplūkot karti, kur redzama daļa no pieejamajām istabām – www.questrevisor.lv

Eksperimentu pēcpusdiena ar draugiem

Jautra diena kopā ar klasesbiedriem - vienojaties ar vecākiem, kurā dienā tiks rīkota eksperimentu pēcpusdiena un kur tas norisināsies. Kad vieta un laiks zināms, laiks ķerties pie eksperimentu plānošanas. Rimi bērniem eksperts Klāvs Smildziņš ir izmēģinājis eksperimentus, izmantojot ūdeni. Ir vērts atkārtot!

https://www.youtube.com/watch?v=d53E4TitpLY

Skeitparks telpās

Kad ātri satumst un laikapstākļi nepavisam nav piemēroti ekstrēmajiem sporta veidiem ārā, tad lieliska alternatīva vairākās Latvijas pilsētās (Rīga, Liepāja, Ventspils, Saldus, Madona u.c.) ir izveidotie skeitparki iekštelpās. Monsterparks (www.facebook.com/monsterparks/) ir lielākais iekštelpu skeitparks Latvijā, tas atrodas Rīgā, Kroņu ielā 13a. Mūsdienīgās dizaina konstrukcijas spēj apmierināt ekstrēmo sporta veidu piekritēju prasības gan iesācēju, gan profesionāļu līmenī. Detektīvs mākslas muzejā

Ar draugiem vai ģimeni ir vērts aiziet uz kādu muzeju! Ieejas biļešu cenas svārstās ap vienu vai diviem eiro, ir muzeji, kuros apmeklējums ir pat bez maksas, piemēram, Kara muzejs, www.karamuzejs.lv. Azartu var piedzīvot, kopā ar draugiem apmeklējot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (www.lnmm.lv), kur bez maksas var saņemt „Mākslas detektīvu” karti, lai mākslas izzināšanas process pārvērstos piedzīvojumā. Karte paredz iespēju piedalīties astoņās aizraujošās dektīvpoerācijās, atrisināt detektīvuzdevumus un satikt muzeja slavenību. Izzinošā spēle paredzēta sākumskolas vecuma bērniem ar mērķi interesantā veidā, patstāvīgi iepazīt LNMM kolekcijas darbus, to tapšanas aizkulises un noslēpumus, mākslinieciskos paņēmienus, stilus un mākslas procesus.Slidotavas

Laiks slidošanai! Publiskā slidošana iespējama daudzviet Latvijā, šeit sporta centru saraksts:

Olimpiskais centrs „Ventspils”

Majoru sporta laukums Jūrmalā

Volvo ledus halle Rīgā www.volvoledus.lv

Liepājas olimpiskais centrs Liepājā 

Daugavpils olimpiskais centrs Daugavpilī 

Vidzemes Olimpiskā centra "Elektrum" Valmierā 

Vidzemes ledus halle Ogrē www.vidzemesledus.lv

Tukuma ledus halle www.tlh.lv

Talsu hokeja klubs www.thk.lv

Ozo ledus halle Ozolniekos www.ozohalle.lv

Atpūtas un sporta komplekss „Zemgale” Jelgavā 

Brocēnu sporta centrs www.brocenusc.lv

Inbox.lv ledus halle Piņķos inboxledushalle.lv

Tiklīdz ārā kļūs vēsāks, tiks atvērtas vairākas brīvdabas slidotavas – Grīziņkalnā un Pļavniekos (www.slido.lv), Uzvaras parkā (uzvarasparks.lv), Kronvalda parkā, atpūtas bāzē „Lido” u.c. 

Sniega prieki

Izmanto katru mirkli, kad zemi klāj sniega sega! Sarīkojiet pikošanās cīņas, slēpjoties aiz sniega cietokšņa, organizējiet sniegavīru parādi, kur kronējiet skaistāko, dodieties šļūkt pa kalniņu – šīs ir lietas, kas prieku ziemā nes ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem.

Apgūsti arī kādu no ziemas sporta veidiem! Ja vēl neesi gatavs braukt no „lielā” kalna, tad vari izmēģināt Rīgas ziemas parku (Mežaparka lielās estrādes teritorija). Tur sniega sezonā piedāvā distanču slēpošanas, kalnu slēpošanas un snovborda trases, darbojas slidotava un kameršļūkšana.  Jaunumiem seko līdzi šeit (www.sniegaparks.lv).

Brīvdienās un vakaros

Nedēļas nogalēs, kad vecāki ir mājās, tad var doties tālākos izbraucienos – ekskursijās pa Latviju vai tuvējām kaimiņvalstīm. Interneta vietnē www.dodies.lv atrodamas dabas takas un skatu torņi, ko var apmeklēt bez maksas. Savukārt vietnē www.celotajs.lv apkopota informācija par zemnieku saimniecībām, kurās pieejami tūrisma objekti arī ziemā.  Vēl kopā ar vecākiem var izdarīt kādu ļoti vērtīgu darbu – doties uz dzīvnieku patversmi un izvest pastaigā suņus. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Šeit karte, kur iezīmētas patversmes visā Latvijā – www.sirdsdraugs.lv .

Izglītība

19. Decembris, 2016


Lasi vairāk