Dekorējam puķu podus! Košas un jautras idejas

Kā ienest mājās vasarīgu prieku? Izdekorējot puķpodus! “Kad gribas mājās pārmaiņas, var iztikt bez mēbeļu pārbīdīšanas – var apgleznot vai aprakstīt puķpodus,” iesaka “Rimi bērniem” bērnu lietu eksperte Inga Akmentiņa-Smildziņa. Viņa kopā ar meitām Lību un Sāru parāda, kā piešķīra noskaņu puķpodiem savās mājās.

Kad un kāpēc dekorēt puķpodus:

  • ja vēlies telpai piešķirt jaunu akcentu vai noteiktu noskaņu;
  • ja vēlies radīt ātras dekorācijas ballītei;
  • ja dāvanā izraugies puķu vai garšaugu podiņu un vēlies to personalizēt;
  • ja vēlies jaunu aktivitāti visai ģimenei kopā. Starp citu, puķpodu apgleznošana iepriecinās ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos!

Smaids

Piešķir podiņam emocijas! To var izdarīt, vienkārši ar marķieri uzzīmējot sejiņas. Košāks podiņš kļūs, ja tam tiks pielīmēti kādi papīra vai cita materiāla dekori, piemēram, koši vaidziņi, izgrieztas sirsniņas vai puķes, vienradža rags u. c. – te katrs var izpausties pēc saviem ieskatiem.

Aicinājums

Ļauj podiņam runāt! Ko tādu jauku, jautru vai aicinošu tavs augs vēlas pateikt? Zirņu dīgstiņi mūs aicina tos apēst, bet ko teiktu, piemēram, naudas koks vai grezni ziedošā orhideja? Ko augs grib ziņot mazulim, ko pusaudzim un ko – opītim?

Pumpiņas

Apglezno! Ja vecais puķpods kļuvis pierasts, liekam lietā krāsas! Kādas? Lieliski, ja tās tiek saskaņotas ar kopējo telpas interjeru. Piemēram, kādu musturu var uzzīmēt aizkaru krāsā vai poda maliņu nokrāsot paklāja toņos.

Informācija

Pasaki priekšā! Ja uz palodzes izveidoti garšaugu krājumi, ir vērts pielikt uzrakstus, kas ir šis augs. Piemēram, ne visi mājinieki iedomājas, ka lauru lapas var atrast ne tikai kaltētā veidā paciņā, bet arī koši zaļojošas uz palodzes (bilžu galerijā lauru kociņš ir punktotajā podiņā, un tādus var iegādāties “Rimi” veikalos).

Radošās nodarbes

08. Jūnijs, 2023


Lasi vairāk