Rimi bērniem logo

Fotografējam dabā kopā ar bērniem! Idejas citādiem foto

“Vasaras atvaļinājums, atpūšoties ar ģimeni dabā, ir jāiemūžina bildēs. Spēlējies ar kadru un izmēģini mūsu piedāvātās idejas!” rosina “Rimi bērniem” eksperts Klāvs Smildziņš.

Ikviena no idejām īstenojama arī, ja fotografē ar telefonu!

Pagatavo atstarotāju pats!

Lai dabā bildēts portrets augsta gaismas kontrasta situācijā izskatītos labāk – gaismas izlīdzinājums būtu vienmērīgāks –, ieteicams bildēšanai izmantot reflektoru jeb atstarotāju. Jā, to var uztaisīt arī mājas apstākļos!

Reflektora gatavošanai vajadzēs: foliju, līmi, kartona plāksni. Kartona izmēram, mērot pa diagonāli, vajadzētu būt vismaz 80 cm, lai, fotografējot portretu, kāda no sejas daļām nepaliktu bez atstarotās gaismas. Bildē šīs vietas izskatīsies kā melns laukums. Izgatavošana ir pavisam vienkārša – foliju uzlīmē uz vienas kartona plāksnes puses.

Kā izmantot reflektoru. “Noķer” reflektorā saules gaismu un ar to izgaismo modeli. Noteikti redzēsi atšķirību! Dažkārt, ja ārā ir spoža gaisma un izteiksmīgas ēnas, bildēs it kā pazūd atsevišķas sejas daļas, piemēram, acis, bet ap degunu, kakla rajonu veidojas ēna.

Fotospēles ar ūdens atspulgu

Ja bildes tapšanā izmantosi kaut dažas piles ūdens, bildes rezultāts tevi pārsteigs!

Bildēšanas procesam vajadzēs: ūdeni, līdzenu virsmu, telefonu ar kameru, skaistu dabasskatu.

Kā ūdens atspulgu izmantot. Nolej uz līdzenas virsmas nedaudz ūdens. Pietuvini telefona fotokameru ūdenim un veic bildēšanu – iegūsi dabasskata vai objekta spoguļattēlu, turklāt šķitīs, ka atrodies pie milzīgas ūdens tilpnes! Šādi bildējot, iegūsi arī interesantu portreta foto.

Bilde ziedu rāmī

Dabas materiālus vai ziedu vainagu vari izmantot ierastā kadra dažādošanai vai noskaņas bildes uzņemšanai.

Vainagam vajadzēs: dažādus ziedus, auklu vainaga nostiprināšanai.

Kā vainagu izmantot. Uz modeli vai vietu, ko vēlies iemūžināt bildē, paskaties caur pašizveidoto rāmīti. Eksperimentē ar kadrējumu!

Radošās nodarbes

30. Jūnijs, 2022


Lasi vairāk