Gatavojam rotaļu mežu no dabas materiāliem

“Rotaļās ar bērnu izmantojiet dabas materiālus – tie ir daudzveidīgi un raisīt raisa fantāzijas lidojumu,” rosina “Rimi bērniem” eksperte Inga Akmentiņa-Smildziņa. Viņa kopā ar meitu Sāru dalās ieteikumos, kā izveidot rotaļu mežu.

Rotaļu mežu ērti iekārtot nelielā pītā groziņā vai citā traukā. Tā izveidei par pamata materiālu labi kalpo sūnas.

Iekārtošanai un dekorēšanai izmantojami jebkādi citi augi, piemēram, ķērpji, virši, čiekuri, smilgas un citi.

Īpašu lietu izgatavošanai būs vajadzīga karstās līmes pistole, LED svecīte, “saldējuma kociņi”, aukliņa.

Burvju slotiņas

Burvju slotiņas noderēs rūķa mājas slaucīšanai vai meža iemītniekiem, kuri prot lidot. Slotiņas izskatās brīnumaini, turklāt tās izveidot ir vienkārši. Nelielos gabaliņos sagrieztus augus – smilgas, niedres, viršus, smalkus zariņus – piesien pie mini slotaskātiem.

Rotaļu ugunskurs

Skaisti izskatīsies sūnās paslēpts rotaļu ugunskurs. Mēs to veidojām no mazas LED svecītes un virsū uzlikām nelielu liellopa kaula gabaliņu. To ieguvām pēc zupas vārīšanas. Lai kauliņš kļūtu pavisam balts, nomazgājām trauku mašīnā.

Sēta rūķa mājai

Rotaļu mežu var papildināt ar dažādiem niekiem pēc savas izvēles. Piemēram, mēs ar karstās līmes pistoli salīmējām sētu no “saldējuma kociņiem”, kas nopērkami saimniecības preču veikalu rokdarbu nodaļā.

Magoņu pogaļu ģimene

Rotaļu mežu var apdzīvot ar jebkādām maza izmēra rotaļlietām, kas atrodamas mājās. Taču Meža ģimeni var pagatavot arī pašrocīgi, piemēram, no izkaltētām magoņu pogaļām. Magoņu cilvēciņus veido dažādos izmēros, uz kodaļām uzzīmē sejas. Ja vēlas, pirms tam tās nopūš ar gaišu krāsu. Frizūras un rokas var veidot no aukliņām.

Radošās nodarbes

21. Novembris, 2022


Lasi vairāk