I Love Eco: Idejas mazuļu apģērba atkārtotai izmantošanai

Dažkārt mājās iekrājies bērnu apģērbs ar neizmazgājamiem traipiem, kuru nevar ne atstāt mazajam brālim vai māsai, ne atdot kādam lietošanā. Tad ir iespēja šo apģērbu pārvērst par mājas uzkopšanas lupatiņām vai vēl radošākās idejās, ar kurām iedvesmos Rimi Bērniem eksperti Klāvs, Sāra un Lība.
 

Mēbeļu atjaunošana

Nepieciešams:

Karstā līme vai skavotājs

Vecās drēbes

Šķēres

Kā veido:

Šoreiz tika izmantoti nelieli bērnu krēsli. Krēslu izjauc un noņem iepriekšējo audumu. No drēbēm izgriež piemērota izmēra formu, kuru no otras puses krēsla sēdvirsmai piestiprina ar skavotāju vai pielīmē klāt. Krēslu saliek kopā un tas ir gatavs izmantošanai!

Drēbes lellēm

Nepieciešams:

Košākas krāsas krekliņš

Šķēres

Diegs, adata

Marķieris

Kā veido:

Ar marķieri iezīmē lelles kleitas vai krekliņa kontūru. Tādas izgriež divas. Abas lelles kleitas puses saliek kopā un sašuj gar maliņu. Atceries atstāt neaizšūtu vietu, kur būs lelles rokas, kā arī kleitas lencītēm jāsašuj tikai pati augšējā maliņa. Kad viss sašūts, izgriež kleitu uz otru (labo) pusi.

Galvas aksesuāri

Nepieciešams:

Raibs audums vai audums ar kādu akcentu

Šķēres

Kā veido:

No krekliņa izgriež garenu auduma strēmeli, kuru ierullē un apsien kā banti ap galvu.

Puišiem apsien to kā bandanu.

Podiņš augiem

Nepieciešams:

Burciņa

Interesants audums

Karstā līme

Šķēres

Kā veido:

Izgriež savu izvēlēto auduma gabalu un aplīmē to ap burciņu, kura izvēlēta kā puķu pods.

Rimi Bērniem eksperte Lība izdomāja no I Love Eco bērnu biezeņu iepakojumu korķīšiem pagatavot podiņam arī raibu paliktni, kuru veido, korķīšus sastiprinot ar karsto līmi.

Spilvendrāna

Nepieciešams:

Krāsaini auduma gabaliņi

Adata un diegs

Šķēres

Saspraužamie klipši

Kā veido:

Izgriež vienāda izmēra kvadrātiņus un pielāgotu vienkrāsaina auduma kvadrātu aizmugurējai spilvendrānas daļai. Aizmugurējo daļu var atstāt nedaudz garāku, lai, ieliekot spilvenu, spilvendrānu var aizvērt ciet. Kvadrātiņus sašuj kopā, piešuj arī aizmugurējo daļu un izgriež spilvendrānu uz otru pusi. Lai varētu aizvērt spilvendrānu, pievieno arī klipšus, tos var pielīmēt ar karsto līmi vai piešūt.

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Radošās nodarbes

24. Augusts, 2021


Lasi vairāk