Rimi bērniem logo

Koši, radoši un aizraujoši eksperimenti ar krāsām!

“Darbošanās ar krāsām noderēs gan lietainām rudens dienām, kad šķiet, mājās nav, ko darīt, gan arī, ja esi nolēmis kādam dāvanā pasniegt paša darinātu apsveikumu,” iesaka “Rimi bērniem” bērnu lietu eksperte Lība Smildziņa.

“Veidojot šos darbus, foršā lieta ir tā, ka nekad nevar zināt, kāds būs rezultāts. Tieši tāpēc šādā stilā gatavots apsveikums būs 100 % unikāls,” teic “Rimi bērniem” ekspertes Lība un Sāra Smildziņas. Sāra par sev mīļāko darbu atzina mākslas briesmonīšus – no tiem vienu apsveikuma kartītes veidā uzdāvināšot tētim dzimšanas dienā, kas ir pavisam drīz.

Mākslas briesmonīši

  1. Uz papīra liek ūdenskrāsu “peļķes” – gan lielas, gan mazas – un ar kokteiļsalmiņa palīdzību izpūš tās uz visām pusēm, veidojot “mākslas briesmonīšus”.
  2. Krāsas nožāvē ar matu fēnu.
  3. Zīmē sejiņas. Acis, ūsas, matus un citas detaļas briesmonītim var arī pielīmēt.

Ideja!

Uzzīmē savu ģimeni kā briesmonīšus! Kādā krāsā būs mamma un kādā – tētis? Cik spuraini būs bērni? Varbūt briesmonīša tēlā var uzzīmēt arī ģimenes mājdzīvniekus?

Striķa glezna

  1. Papīra lapu pārloka uz pusēm kā apsveikuma kartīti.
  2. Iemērc striķi krāsās un čūskas veidā izkārto uz vienas no atvērtas kartītes pusēm. Kartītes lejasdaļā atstāj striķa galiņu.
  3. Kartīti aizver. Ar plaukstu piespiež vietā, kur ir striķis. Ar otru roku satver striķa galu un lēnām velk to ārā uz kartītes lejasdaļu.
  4. Atver kartīti un aplūko striķa veidoto gleznu.

Ideja!

Šādā veidā rotātu papīra lapu var izmantot arī kā vēstuļpapīru, piemēram, rakstot vēstuli Ziemassvētku vecītim.

Rudens lapu nospiedums

  1. Uz papīra lapas apvelk koka lapu kontūras un izgriež tās.
  2. Izgriezto lapu formas liek uz melna vai citas tumšas krāsas papīra un ar krītiņiem iekrāso malas. Jo krāsaināk, jo labāk!

Piezīme.

Šim radošajam darbam no papīra izgrieztas lapas izmanto tāpēc, ka koka lapas ir pārāk trauslas, lai tām ar krītiņiem varētu iezīmēt kontūras.

Radošās nodarbes

03. Oktobris, 2022


Lasi vairāk