Rimi bērniem logo

Kurpju kastes otrā dzīve. Radoši risinājumi, kas patiks bērniem!

Kurpju kastes ir tas iepakojums, kas otro dzīvi var piedzīvot daudz un dažādos veidos – vienkāršākais ir izmantot tās mantu uzglabāšanai. Taču, liekot lietā nedaudz fantāzijas, kurpju kastes var kļūt par košu rotaļu akvāriju, greznu leļļu māju vai elegantu auto stāvvietu.
 

“Lai kurpju kaste pārvērstos skaistā rotaļu laukumā, ir jāievēro daži nosacījumi, un pirmais no tiem – iesaistīt kastes pārbūves procesā pašu bērnu. Otrais – ļaut vaļu fantāzijai! Pat ja esat noskatījuši lielisku piemēru, izmantojiet to tikai iedvesmai!” iesaka “Rimi Bērniem” eksperts Klāvs Smildziņš, kurš dalās pieredzē, kā no kurpju kastēm kopā ar māsu Sāru uzbūvēja auto stāvvietu, akvāriju un leļļu māju.

Gatavojoties “būvniecības” darbiem, Klāvs rosina izstaigāt un pārskatīt māju ar “radošām acīm”, tas ir, apskatot katru priekšmetu no skatpunkta – par ko tas varētu kļūt?

“Piemēram, pudeles koka korķim ar karsto līmi var pielīmēt kartona gabaliņu – un tas kļūs par lielisku kafijas galdiņu lellēm,” teic Klāvs.

Leļļu māja

Vajadzīgs: kurpju kaste, guaša krāsa, ota, dažādi auduma gabaliņi, krāsains papīrs, šķēres vai papīra nazis, karstā līme, dažādas mazās rotaļlietas u.c. sīkumi, kas varētu noderēt leļļu mājas iekārtošanai.

Gatavošanai striktu nosacījumu nav – vērts izmēģināt visdažādākās idejas, kas vien ienāk prātā! Darbu var sākt ar kastes pārkrāsošanu. Tālāk – jāpieņem lēmums par to, cik mājai būs stāvu. Katram stāvam var uzlīmēt “tapetes” – tās var veidot no tapešu atgriezumiem, krāsainām salvetēm, dāvanu saiņošanas papīru atgriezumiem, bērna zīmējumiem u.c. krāsainiem papīriem.

Katrā stāvā var “ieklāt” paklāju, šim nolūkam izmantojot auduma atgriezumus, kādu vecu, vairs neizmantojamu apģērbu, dvieli. Kāds auduma gabals vai tills noderēs aizkaru izgatavošanai.

Mājas griestos var izveidot nelielu caurumu, lai iekārtu mazu lukturīti vai kādu citu priekšmetu, kas izskatītos kā lampa.

Trepes uz otro stāvu var izveidot, nogriežot kartona strēli un izlokot pakāpienus. “Trepes un citas detaļas ieteicams nofiksēt, izmantojot karsto līmi – šādos darbos tā ir lielisks palīgs, jo nebūs jāuztraucas, vai kāda detaļa rotaļājoties pēkšņi neatlips,” pieredzē dalās Klāvs.

Akvārijs

Vajadzīgs: kurpju kaste, plastmasas korķīši, striķis, kartons, krāsains papīrs, ūdens pasaules tematikai atbilstošas uzlīmes, līme, šķēres, mākslīgi zaļie augi, nelieli akmentiņi, pludmalē vasarā salasīti gliemžvāciņi vai citi piemēroti dekori.

Gatavošanu sāk ar kastes ievietošanu kastes vākā tā, lai akvārijs vai veidotā ūdens pasaule būtu stabilā pozīcijā un priekšā tai izveidotos ietvars “pludmalei”. Kasti un tās vāku pārkrāso, izmantojot dažādus zilos toņus.

No kartona un krāsainajiem papīriem izveido dažāda izmēra un izskata zivis, ko iekar atšķirīga garuma striķīšos.

Akvārija vākā iegriež caurumus, caur tiem izvelk striķus, kuros karājas zivis. Striķus ar karsto līmi pielīmē plastmasas korķīšiem – pārvirzot korķīti, zivis var “peldināt” pa akvāriju.

Akvāriju rotā ar to, kas pieejams mājās – mākslīgos augus var aizstāt ar no kartona izgrieztiem un izkrāsotiem ūdensaugiem, ziediem, koraļļiem. Tāpat akvārija iekārtošanai lieliski var noderēt dažādi no plastilīna pašu veidoti ūdens iemītnieki.

Auto stāvvieta

Vajadzīgs: kurpju kaste (vēlams tāda, kuras vāks ir atverams, nevis noceļams), melna vai pelēka un balta guaša krāsa, otas, karstā līme, šķēres, rotaļu automašīnas, ceļa zīmes u.c. priekšmeti, kas iederētos autostāvvietā vai ceļa satiksmē.

Gatavošana jāsāk ar kurpju kastes pārkrāsošanu, kā arī auto stāvvietu atdalošo joslu iezīmēšanu. “Lai izveidotu nobrauktuvi no otrā stāva, vēlams izmantot otru kurpju kasti – kurpju kastēm kartons ir ļoti stingrs; pa tādu bez bēdu varēs braukt arī lielāki rotaļu auto,” iesaka “Rimi Bērniem” eksperts. Auto stāvvietas iekārtošanai viņš iesaka izmantot arī dažādas detaļas no “Lego” konstruktoriem.

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv.

Radošās nodarbes

21. Februāris, 2022


Lasi vairāk