Rimi bērniem logo

Pinam vainagus krāšņai un reibinošai līgošanai! Praktiski ieteikumi un video pamācība

“Līgošana bez ziedu vainaga nav iedomājama! Mūsu ģimenē Līgo svētkos meitenes un sievietes vispirms dodas kopā pļavā saplūkt ziedus vainagiem. Tad sasēžas kopā un, pļāpājot tos pin,” stāsta “Rimi Bērniem” bērnu lietu eksperte Lība Smildziņa.

“Lai uzpītu vainagu, ir vajadzīga zināma pacietība. Taču, ja to visi dara kopā un nesteidzīgi, tas izvēršas par skaistu vasaras svētku dienas pavadīšanas veidu,” domā Lība.

Kuplais ziedu vainags

Nepieciešams:

  • skaisti ziedi no pļavas un dārza, smilgas, u.c. augi
  • kokvilnas saimniecības striķis (tievs)
  • šķēres

Pīšana:

Iepriekš sagatavo augus – sagriez apmēram 15 cm garumā, noņem liekās lapas un ērkšķus. Vainaga materiālus sašķiro uz galda kaudzītēs.

Vainaga pīšanu sāc ar nelielu pušķīti. Tam apsien striķi un turpina likt klāt nelielus augu pušķīšus, katru reizi notinot kātiņus visā garumā ar auklu.

Turpini līdzīgā veidā, līdz izveidojas nepieciešamais vainaga izmērs. Savieno abus pinuma galus kopā un rūpīgi sasien.

Lība un Sāra iesaka: “Savam vainagam jāizvēlas tādi augi, kuru smarža pašam patīk! Tāpat jāseko, lai vainagā netiek iepīti indīgi augi.”

Vainags no… garšaugiem!

Nepieciešams:

  • dažādi garšaugi (rozmarīns, timiāns, maurlociņu ziedi, lauru lapas, baziliks, piparmētra u.c.), Šim vainagam izmanto tikai ēdamos augus!
  • saimniecības aukla.

Pīšana:

Sagriez garšaugus apmēram 15 cm garos kātos un saliec kaudzītēs pa veidiem.

Sāc pīšanu, paņemot nelielu garšaugu bunti un pakāpeniski pievienojot citus augus, katru reizi aptinot kātiņus ar striķi.

Veido galvas izmēra vainagu. Kad uzpīts vajadzīgais izmērs, savieno kopā abus pinuma galus.

Lība un Sāra iesaka: “Šim vainagam jāizvēlas tikai uzturā lietojami augi un garšaugi – tos, ko nepazīsti, labāk neizmantot. Šādu vainagu var uzpīt arī, braucot ciemos – tad vainagus var pīt dažādos izmēros, lai var iekārt virtuvē kaltēšanai. Jo no šī vainaga arī ziemā varēs noplūkt kādu garšaugu, ko iemest zupā vai sautējumā!”

Radošās nodarbes

20. Jūnijs, 2023


Lasi vairāk