Rimi bērniem logo

20 labākās piknika vietas ģimenēm visā Latvijā

Pusdienas svaigā gaisā garšo pavisam citādi! Tāpēc – laiks doties piknikā! Iepazīsties ar Rimi Bērniem apkopotām 20 piknika vietām dažādos novados Latvijā un izvēlies savai ģimenei piemērotāko.

Doties piknikā – tas nebūt nenozīmē tikai gaļas cepšanu uz ugunskura vai grila. Tas ir kas daudz vairāk. Jautras spēles, kopā būšana, garšīgi ēdieni, bērnu smiekli un čalas, Latvijas dabas skaistums un miers – izklausās pēc perfekta brīvdienu plāna!

RĪGA un tuvējā apkaime
Lucavsala. Rīdziniekiem ātri un ērti sasniedzama vieta. Pikniku var baudīt gan uz savas sedziņas, gan pie teritorijā iekārtotajiem galdiņiem. Pārskatāma teritorija, kur bērni var spēlēties un izskrieties.
Ieeja: bez maksas.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. Skaista un sakopta teritorija, kurā pikniku apvienot arī ar citām, izzinošām aktivitātēm! Piknika vietu iespējams iepriekš rezervēt!
Ieeja: maksas.

Majoru pludmale. Šeit izveidota labiekārtota atpūtas vieta – peldvieta ar lēzenu ieeju, bojām norobežotu smilšu pludmales zonu, soliņiem pie pludmales un piknika galdiem ar soliem, pārģērbšanās kabīnēm, tualetes un atkritumu konteinera novietni, velosipēdu statīvu un informācijas stendu. Bērni aktīvi var darboties rotaļu laukumā – rotaļu pilsētā “Kuģis”.
Ieeja: bez maksa.

Doles sala. Šī skaistā vieta atrodas Salaspilī, un te iespējams ne tikai baudīt maltīti svaigā gaisā, bet arī izmēģināt dažādas izklaides. Doles salā ir telšu vietas, kempinga mājiņas, pirts, karstā ūdens kubls, SUP dēļu noma, ūdens velosipēdu noma, volejbola laukums, laivu piestātne.
Ieeja: maksas.

Senču Svētkalniņš. Šī atpūtas vieta atrodas netālu no Daugmales pilskalna. Ir vairākas ugunskura vietas, bet galdiņi atrodas zem jumtiem. Bērniem netraucēs ne saule, ne arī neliels lietus. Gana plaša teritorija, lai pašiem mazākajiem būtu, kur izskrieties!
Ieeja: bez maksas.

KURZEME
Jūrmalas parks. Atrodas Ventspilī un iepriecinās gan mazos, gan lielos parka apmeklētājus. Krāšņi apstādījumi, sakoptas piknika vietas, pastaigu takas un rotaļu zona bērniem – atpūta visas dienas garumā.
Ieeja: bez maksas.

“Zīvartiņš”. Iekopta piknika vieta ar galdiņiem un ugunskura vietām pie pašas jūras. Teritorijā ir arī namiņi, kur vasaras sezonā iespējams palikt pa nakti. Atrodas Tukuma rajonā.
Ieeja: bez maksas.

VIDZEME
Zvārtas iezis. Amatas novadā esošā labiekārtotā teritorija vienaldzīgu neatstās nevienu. Šeit ir plaša teritorija, kur Amatas upes krastā izvietoti vairāki galdiņi un piknika vietas. Klausoties putnu čivināšanā, pirms pusdienām var izstaigāt labiekārtoto taku.
Ieeja: bez maksas.

Karogu karjers. Pavisam netālu no Alojas atrodas šī brīnišķīgā vieta, kur ģimenēm ir iespēja ieturēt maltīti svaigā gaisā un doties pastaigā pa taku. Atpūtas vieta labiekārtota ar tualetēm, galdiņiem un ugunskura vietām.
Ieeja: bez maksas.

“Vecvietas”. Skaista, plaša un labiekārtota atpūtas vieta pie Salacas upes. Ērti pieejama gan no ceļa puses, gan laivojot. Ir iekārtotas ugunskura vietas, pieejama malka, ir galdiņi un tualete.
Ieeja: bez maksas.

“Vasas”. Pavisam netālu no Tūjas ierīkots kempings. Izvietoti vairāki galdiņi, ugunskura vietas un tualetes. Piknika vieta atrodas tieši pie jūras, tāpēc maltītes baudīšanu iespējams apvienot ar peldēšanos!
Ieeja: bez maksas.

Augstrozes pilskalns. Piknika vieta Umurgas pagastā. Sakopta vieta, kur piestāt pa ceļam un apēst maizītes. Ir neliela taka ap pilskalnā esošajām drupām un brīnišķīgs skats uz ezeru.
Ieeja: bez maksas.

Atpūtas vieta Gaujas krastā. Šī ir pavisam nesen ierīkota atpūtas vieta Valmierā. Šeit pieejamas četras labiekārtotas vietas ar galdu un soliem, kā arī divas ugunskura vietas. Lieliska vieta, kur baudīt ne tikai maltīti, bet arī svaigo meža gaisu.
Ieeja: bez maksas.

LATGALE
Atpūtas vieta pie Lubāna ezera. Šeit ir ļoti plaša smilšainā pludmale, daudz galdiņu, stāvvietas, ģērbtuves un pastaigu laipa. Bērni būs sajūsmā! Vieta, uz kuru noteikti jādodas piknikā, esot Madonā.
Ieeja: bez maksas.

Baļotes ezers. Atpūtas vieta atrodas Jēkabpils rajonā. Labiekārtota pludmale, galdiņi un ugunskura vietas. Vieta ir sakopta, nav aizaugusi, līdz ar to – labi pārskatāma.
Ieeja: bez maksas.

Saukas ezers. Ja kopā ar ģimeni gribi doties uz nomaļāku vietu, kur nav dzirdami pilsētas trokšņi, tad atpūtas vieta pie Saukas ezera Viesītes novadā būs pareizā izvēle. Šeit ir viss nepieciešamais, lai pikniks būtu izdevies. Ir arī iekopta peldvieta.
Ieeja: bez maksas.

Balvu vecais parks. Labiekārtota piknika vieta Balvos, kas atrodas ezera krastā. Šeit iespējams ne tikai pusdienot, bet arī peldēties un makšķerēt.
Ieeja: bez maksas.


ZEMGALE
Zaķu pļava
. Jauka vieta Vilces pagastā. Pirms sēsties pie piknika galda, bērni var doties izzinošā pastaigā pa taku, lasot par meža dzīvniekiem. Piknika vieta ar vairākiem galdiņiem un ugunskura vietām.
Ieeja: bez maksas.

Rundāles pils parks. Dodoties uz Zemgali, pikniku ir vērts apvienot ar skaistās Rundāles pils un rožu dārza apskati. Parka teritorijā ir izvietoti galdiņi, teritorija ir skaista un sakopta.
Ieeja: maksas.

Vecumnieku vecais ezers. Iekārtotas piknika vietas pašā ezera krastā. Pieejami galdiņi, ugunskura vietas, bet bērni īpaši novērtēs smilšaino pludmali un rotaļu lauku

Svētki

01. Augusts, 2022


Lasi vairāk