Rimi bērniem logo

Adventes kalendārs bērnu un savam priekam. Radošas idejas

Gaisā virmo piparkūku un mandarīnu smarža… Tuvojas gada ģimeniskākie svētki – Ziemassvētki. Svētkus gaida gan lieli, gan mazi, un, lai gaidīšana būtu satraucošāka, piedāvājam idejas adventes kalendāriem, kuru izmantošanā var piedalīties ne tikai mazie, bet visa ģimene.

Labo darbu adventes kalendārs visai ģimenei
Ziemassvētku gaidīšanas laikā vajadzētu piedomāt ne tikai par materiālām lietām, bet arī par sirsnību, labo mums apkārt, kā arī darbiņiem katrai adventes dienai. Katrs decembra rīts ģimenē var sākties ar sava maisiņa atvēršanu, kur iekšā ir kāda vienkārša ideja jautrai un vērtīgai pabūšanai ar sevi vai saviem mīļajiem. Idejas labo darbu un domu ieteikumiem vari smelties ģimenes psiholoģijas centra “Līna” mājaslapā.

Lai izveidotu labo darbu adventes kalendāru, izmanto bērza zarus, auklu, dāvanu maisiņus (tie var būt ne tikai no auduma, bet arī no papīra) un 24 dažādas adventes aktivitātes.Protams, bērni priecāsies arī par kādu mazu dāvaniņu, nieciņu vai saldumu, lai labais darbs sirsnīgāk veiktos. Bez kartītes ar dienas aktivitāti vari ielikt arī kādu mazo pārsteigumu katram, kas piedalīsies.

Šādu labo darbu kalendāru vari izgatavot ne tikai ģimenē, bet arī darba kolektīvā vai kādā publiskā vietā, kur aicini cilvēkus uz labām lietām. Tumšajā laikā vairo gaismu ar labiem vārdiem, ar labiem darbiem, ar prieku un mīlestību.

Hobiju un bērnu interešu adventes kalendārs
Katrs bērns ir unikāls, ar savām interesēm, un arī adventes kalendārs var tikt veidots konkrēti savam bērnam, vadoties pēc viņa hobijiem un brīvā laika pavadīšanas aktivitātēm.

Pagatavo adventes kalendāru futbolistam, izmantojot futbola bumbu, šokolādes olu tukšos trauciņus un lenti.Šāds kalendārs var kalpot arī kā iedvesma sava talanta attīstīšanai. Kādu dienu pārsteiguma vietā var ielikt uzdevumu, kas jāizpilda. Piemēram, 100 pietupieni, 30 atspiešanās vai 20 lēcieni ar lecamauklu. Šeit vari ļauties improvizācijai un radošajam garam, skatoties, kāds ir bērna talants vai hobijs.

Adventes kalendārs, izmantojot kūku veidnes


Grūtākais uzdevums varētu būt atrast kūku veidni ar 24 nodalījumiem. Esi radošs un izmanto, piemēram, 2 silikona kūku veidnes, kas domātas 12 kēksiņiem, un sasien tās kopā. Krūžu papīra paliktnīšus izkrāso un izmanto kā katra datuma durvis, aiz kurām noglabāt pārsteigumu.

Netradicionāls, neierasts, bet salīdzinoši ātri pagatavojams adventes kalendārs. Adventes kalendārs ir veids, kā bērniem mācīties gaidīt svētkus pacietīgi un gūt nelielu prieku no mazas dāvaniņas ik dienu. Lai skaists un labām domām un darbiem piepildīts svētku gaidīšanas laiks!

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Svētki

28. Novembris, 2019


Lasi vairāk