Rimi bērniem logo

Apsveic tēti Tēva dienā ar sirsnīgu kartīti! 3 idejas

Jau šajā svētdienā Latvijā atzīmē Tēva dienu. Ikviens tētis priecāsies saņemt savu bērnu veidotu kartīti. Esam sagatavojuši 3 dažādas idejas, lai smeltos iedvesmu un radītu skaistu un sirsnīgu dāvanu savam tētim.

Supervaroņu kartīte
Nepieciešams: šķēres, marķieris, balts un krāsains papīrs, līme.
Veidošana: uz bēša papīra bērns liek plaukstu un to apvelk. To pašu atkārto uz sarkana papīra. Uzzīmētās plaukstas izgriež. Uz sarkanā papīra ar marķieri zīmē zirnekļa tīklu. Uzzīmē un izgriež nelielas acis, kuras līmē virsū. Otru kartīti veido kā supervaroņa Betmena tēlu. Iepriekš izgriezto plaukstu liek uz baltas lapas, pārvelk precīzas malu līnijas, tikai klāt piezīmē spicas ausis un degunu. Kad tas uzzīmēts, ar melnu marķieri izkrāso. No balta papīra izgriež trīsstūrveida acis, pielīmē. Veidojot šīs kartītes, mamma var palīdzēt, uzzīmējot acis un supervaroņa galvu, lai bērns tālāk var darboties pats.

Piezīme: ja mājās nav krāsaina papīra, kartītes krāso ar flomāsteriem vai akvareļu/guašas krāsām.
Kartītes otrā pusē raksta kādu mīļu novēlējumu savam supervaronim – tētim.

Tēta sapņu ceļojuma kartīte
Nepieciešams: kartons, krāsains papīrs (var izmantot arī krāsas), šķēres, marķieris, gliteri, akrila vai guašas krāsas, neliela kanva vai kartons.
Veidošana: uz kanvas veido kosmosa krāsu miksli, sajaucot gaiši un tumši zilu, melnu un violetu krāsu. Pirms krāsa nožuvusi, to apber ar nelielām gliteru šķipsnām. Ja neizdodas uzzīmēt raķeti, uguni, spārnus un dažas planētas vai nelielas zvaigznes, tad var izprintēt trafaretus. Kad raķete un detaļas izkrāsotas, tās līmē klāt. Kādā no planētām var rakstīt jaukus vārdus tētim par kopīgu sapņu ceļojumu.

Kartīte ar “odziņu”
Nepieciešams:
papīrs, šķēres, karstā līme, dzija, divas pērlītes vai pogas, linsēklas, lente, marķieris.
Veidošana: uzzīmē vai izprintē ūsas, brilles un 3D salokāma tauriņa trafaretu (divi ovāli, kurus ieloka, pa vidu pielīmējot lentīti). Ar marķieri pārvelk briļļu un ūsu kontūru. Acu zīlīšu vietā brillēs līmē pērlītes. Ūsu vidiņu piepilda ar līmi plānā kārtā un virsū ber linsēklas. Virs brillēm veido tēta matus: mazliet ierullē dziju un līmē klāt. Nokrāso un pielīmē arī tauriņu.

Kartītes otrā pusē raksta novēlējumu tētim vai kādu jautru kopā piedzīvotu notikumu.Foto: Agnese Gabrāne, Mammamuntetiem.lv

Svētki

04. Septembris, 2019


Lasi vairāk