Rimi bērniem logo

Āra apgaismojums svētku noskaņai. Idejas īstenošanai

Dažādu gaismiņu esamība rada siltu mājīgumu un svētku sajūtu. Kāpēc gan apgaismojumu nenest arī laukā un siltos vakarus kopā ar ģimenei un draugiem nebaudīt omulīgā gaismā. Āra apgaismojumu idejās dalās Rimi Bērniem eksperte Lība Smildziņa.

“Dažādu gaismu virtenes, protams, var nopirkt jau gatavas, bet daudz radošāk un personīgāk, ja virteni izveido pats,” atzīst Rimi Bērniem eksperte Lība Smildziņa.

Lai pagatavotu greznu gaismu virteni, jāņem izturīgs striķis, kuru labi var iesiet starp kokiem vai, piemēram, novilkt gar mājas sienu, kā arī spuldzītes. Šobrīd veikalos pieejamas dažādas ar saules baterijām aprīkotas dekoratīvās spuldzītes, kuras būs dabai draudzīgas un pašas uzlādēsies pa dienu, bet tumšā vakarā gaiši spīdēs.

Mazās gaismu virtenes, kuras darbina baterijas, var izmantot, lai izgaismotu ugunskura vietu.

Saliec malkas pagales tā, lai tās veidotu ugunskuru, un izkārto gaismiņu virteni ap tām. Pirms būs iekurts ugunskurs, tas eleganti izgaismosies. Kā saka Rimi Bērniem eksperte Lība Smildziņa: “Droši un ļoti skaisti!”

Lai iekārtotu vēl vienu omulīgu atpūtas vietu laukos, siena zārdam apkārt vari izlikt tradicionālās Ziemassvētku lampiņas.

Protams, ārā var likt arī sveces, kuras izvietotas dažādos lukturīšos vai burciņās, bet var lūkot arī pēc speciāliem lukturiem, kuru gaismu nodrošina neliels saules bateriju panelis.

Šāda veida laternas var viegli un ērti pārnest no vienas vietas uz citu.

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Svētki

21. Augusts, 2020


Lasi vairāk