Rimi bērniem logo

Bērnam dzimšanas diena vasarā – idejas aktivitātēm un ko celt galdā. FOTO

Vasara paver daudz un plašas iespējas dzimšanas dienas ballītei. “Rimi bērniem” eksperti ir sagatavojuši gardas un viegli īstenojamas idejas svētku galdam, kā arī ierosmes prieka pilnām aktivitātēm.

Dzimšanas dienas svinībās bērniem nav laika sēdēt pie skaisti un akurāti saklāta galda ar baltu galdautu. Piedāvājam izvēlēties lielisku alternatīvu – dārza pikniks ar gardām un veselīgām uzkodām.

Sāļās uzkodas – siera kubiņus, ķiršu tomātus, mini gaļas bumbiņas un ceptus nagetus – kārto kartona kārbiņā, kas pārsieta ar lentu un pušķa vietā cukurgailītis un darbarīki.

Pildīti kruasāni ir alternatīva ierastām tostermaizēm. Sviesta kruasāniem veido dažādus pildījumus, miksē šķiņķi, gurķus, tomātšķēles, saltātlapas, krēmsieru un sieru. Vari izmēģināt arī saldo pildījumu ar pašgatavotu ievārījumu vai svaigām ogām.

No cepampapīra izveido neliela izmēra tūtiņas, kurās saber viegli paņemamus gardumus – mini burkānus, siera nūjiņas, gurķu stienīšus, ķiršu tomātus, kā arī zefīrus, aprikozes un pat brokastu musli.

Pildītais arbūzs. Arbūzu pārgriez uz pusēm, izgreb tam vidu un pildi ar dažādiem augļiem. Šoreiz izvēlējāmies divu veidu melones, vīnogas un, protams, pašu arbūzu.

Svinību viesus cienā arī ar sezonas ogām un dažādu riekstu maisījumu – veselīgi un bērniem garšo!


IDEJAS DZIMŠANAS DIENAS AKTIVITĀTĒM

Pionierbols. Domāsiet, kas tas? Spēle ir ļoti līdzīga volejbolam, bet neprasa lielu meistarību un sarkanas plaukstu locītavas pēc mača. Bērni sadalās divās vienādās komandās un bumbu met (nevis servē) pāri tīklam, otra komanda bumbu noķer un atkal met pāri. Ja bumba pretinieka pusē nokrīt un pieskaras zemei, tad punkts ir tai komandai, kura to raidīja pāri tīklam. Savukārt, ja bumba izkrīt ārpus laukuma, arī tad punkts pretiniekiem. Spēlēt varat līdz, piemēram, 10 punktiem.

Trāpi mērķī! Kurš pirmais? Jautra spēle, izmantojot ūdenspistoles vai ūdenslielgabalus. Plastmasas glāzītēm izdur pietiekami lielu caurumu apakšā, lai tajā varētu izvērt striķi. Izver striķi caur glāzēm un iesien to, piemēram, pie koka un sētas staba. Kad glāzītes sagatavotas, tad ar ūdens strūklu glāzīte “jādzen” uz priekšu. Uzvar tas, kuram pirmajam glāzīte ir striķa otrā galā.

Putu plēve jautrai ballītei. Neviltots prieks garantēts, izklāj uz zemes plēvi, sagatavo spainī ziepjūdeni un plēvi kārtīgi nolej ar ūdeni. Kad plēve ir slidena un slapja, tad izvieto šķēršļus, piemēram, plastmasas spainīšus. Bērnu uzdevums ir uz ātrumu izskriet cauri zigzagā spainīšiem un aizskriet atpakaļ. Uzvar tas, kurš visātrāk paveicis uzdevumu.

Uzvarētāja kauss. Kā jau īstās sacensībās, bērnus apbalvo ar uzvarētāja kausu un medaļām. Lūko, lai medaļa sanāk katram bērnam par piedalīšanos.

Foto: Artūrs Martinovs

Svētki

07. Augusts, 2017


Lasi vairāk