Rimi bērniem logo

Bērnu ballīte iekštelpās? 3 scenāriju idejas

Ja dzimšanas diena ir rudenī, tas nebūt nenozīmē, ka ballīte būs mazāk jautra nekā vasarā! “Rimi Bērniem” eksperti ir sagatavojuši trīs scenāriju idejas iekštelpām.

“Lāzeru” šķēršļu josla

“Lāzeru” šķēršļu joslai nepieciešama spēcīga līmlenta, dzijas kamols vai lenta un šķēres. Lentu nostiepj no vienas istabas sienas līdz otrai, to piefiksē ar līmlentu. Lentas kārto dažādos augstumos un leņķos, lai veidotu sarežģītāku trasi, pa kuru bērniem izlīst. Trases izveidošanu vislabāk atstāt bērnu ziņā – viņiem ļoti patiks!

Lai interesantāk, šķēršļu joslā izvietojiet priekšmetus, kas bērniem jāsavāc – to var darīt, uzņemot laiku un skaitot punktus. Piemēram, cik vienā minūtē katrs dalībnieks ir savācis attiecīgos priekšmetus.

Filmas uzņemšana

Ballītes viesi kopīgi vienojas par īsfilmas scenāriju, sadala lomas katram aktierim un sāk filmēšanu. Sižetu filmē ar mobilo telefonu, kur, izmantojot kādu montēšanas aplikāciju (aplikāciju veikalā var meklēt ar atslēgas vārdiem “video editor” vai “movie maker”), viegli īsfilmu var samontēt.

Rosiniet bērnus apdomāt tērpus, grimu, inventāru! Ja filmē, piemēram, šausmenīti, tad noderēs kāds tumšs apmetnis, mākslīgās asinis vai sejas apgleznošanas krāsas. Ja bērni vaicā tomātu mērci, esiet atbalstoši un ļaujiet izmantot mājās esošos krājumus!

Iedvesmojies no šīs īsfilmas, kuru sagatavojis “Rimi Bērniem” eksperts Klāvs Smildziņš ar Mammamuntetiem.lv redakcijas radošajiem bērniem.

Rudens kroņu meistarklase

Krāšņas galvas rotas vari izveidot no rudens lapām, kartona pamatnes, skavotāja, karstās līmes, spalvām un diega. Sagatavo visus nepieciešamos materiālus, tikai koku lapas salasiet pēdējā brīdī, lai tās istabā nesažūst. Pamatni izveido tik lielu, cik liela ir kroņa nēsātāja galva, tad ar skavotāju vai karstās līmes pistoli piestiprini koku lapas. Kronim no diegā iesietām spalvām veido īpašu dekoru, kas nokarājas uz leju. Šāda meistarklase īpaši iepriecinās mazās dāmas, taču par kronēšanu pagodināti būs arī viesos sanākušie vecāki un vecvecāki.

Kroņu darināšanas meistarklasi vari papildināt arī ar kādiem citiem rokdarbiem, piemēram, kopīgi veidotām rotām, pašu šūtiem princešu svārkiem no tilla vai šobrīd aktuālā "slaima" masas pagatavošanu.

Kronēšanas pasākums var būt apvienots arī ar apmelēšanos pa rudens lapām ārā un varbūt pat ar rudens lapu grābšanu, rīkojot sacensību - kuram lielāka lapu kaudze!


Foto: Artūrs Martinovs

Svētki

30. Oktobris, 2017


Lasi vairāk