Rimi bērniem logo

Dāvanu idejas loterijām skolās un bērnudārzos

Tuvojoties vieniem no bērnu gaidītākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem –, nereti skolās un bērnudārzos norisinās loterijas vai “laimes akas”, kurās bērni tiek pie dāvaniņas. Daži padomi, kā organizēt apdāvināšanu un kādas lietas likt dāvanu maisā (dažādās cenu kategorijās). Iedvesmojies!Dāvana 3 EUR vērtībā

Šajā dāvanu cepurē sapakoti eglīšu rotājumi, kurus bērns pats vai kopā ar vecākiem var izkrāsot un personalizēt, kā arī piparkūkas, ko likt uz kārā zoba.

Dāvana 5 EUR vērtībā

Ar šādu komplektu bērns varēs attīstīt savu fantāziju un sīko motoriku. Plastilīns vienmēr ir laba dāvana gan puisim, gan meitenei. Tāpat dāvanā ir arī burbuļpūšamais un riekstu, žāvētu augļu maisījums.

Dāvana 7 EUR vērtībā

Šajā cenu kategorijā ietilpst pusdienu kārbiņa, krūzīte, ūdens pudele līdzņemšanai, kā arī riekstu maisījums un cepumi. Ļoti praktiska dāvana, jo kuram gan nepatīk doties pie dabas un piknikot.

Dāvana 10 EUR vērtībā

Krāsojamā grāmata un zīmuļi arī piemēroti gan puišiem, gan meitenēm. Šajā komplektā ietilpst arī puzle un viena paciņa cepumu.

Kā veikt loteriju?

  • Visas sagādātās dāvanas liek vienā lielā maisā vai kastē. Bērni aizvērtām acīm bāž roku maisā un ņem pirmo, kas satverts.
  • Katrai dāvanai piesien garu striķīti. Visas dāvanas liek maisā vai kastē, bet striķīši paliek ārā. Katrs bērns izraugās savu striķīti, un tā tad ir viņa izvēlētā dāvaniņa.
  • Uz dāvanas uzlīmē vai uzraksta ciparu, piemēram, no 1 līdz 10. Tad sagatavo mazas lapiņas, uz kurām arī uzraksta tos pašus ciparus. Lapiņas saloki, lai cipars nebūtu redzams, un liec traukā. Katrs bērns izvēlas vienu lapiņu un attiecīgi tiek pie dāvanas, kura numurēta ar to ciparu, kuru ir izvilcis.
  • Visi bērni sasēžas aplī, rokās katram ir viena dāvana. Skolotāja vai audzinātāja lūdz viņiem dāvanas padot pa labi vai kreisi vai, piemēram, samainīties kādam bērnam vietām ar citu bērnu. Vienā brīdī pedagogs saka "stop" un katrs bērns tiek pie tās dāvanas, kas viņam rokās.
  • Bērni sastājas aplī, skolotāja vai audzinātāja atskaņo mūziku un iedod vienam bērnam maisu ar dāvaniņām, kuru viņš dod pa apli nākamajam. Kad mūzika tiek apturēta, bērns, kura rokā ir palicis dāvanu sainis, izvelk vienu dāvaniņu un izstājas no apļa. Šādu spēli turpina, līdz visi tikuši pie dāvanām.

Ideja!
Ja apdāvināšana tiek veikta skolā vai bērnudārzā, lieliski, ja tās noteikumus (cenu kategoriju, kā arī iespējamo saturu (ēdamas vai neēdamas lietas)) organizē viens cilvēks, piemēram, pedagogs vai viens vecāku pārstāvis.

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamamuntetiem.lv

Svētki

13. Decembris, 2019


Lasi vairāk