Rimi bērniem logo

Divi vienkārši veidi, kā izveidot svārkus meitai. Fotopadoms

Mūsdienās mazo dāmu svārku krāsainība, dizaini un izvēle ir ļoti plaša. Bet mammas šūti noteikti būs vēl īpašāki un tikai vienā eksemplārā. Ne katra mamma ir šuvēja, tāpēc piedāvājam divu veidu svārkus, kurus uzšūt pa spēkam būs katrai.

Skarainie audumu strēmeļu svārki
Šādu svārku radīšanai būs nepieciešamas šķēres, gumija, diegs, adata un audums, no kura sagriezt strēmeles. Audumu var izmantot, kādu vien vēlas. Šoreiz izmantojām piecus krāsainus kokvilnas virtuves dvieļus, kuru izmērs ir 40 x 60 cm.

Vispirms nomēri vidukļa apkārtmēru un tik garu nogriez gumiju, kuru sašuj kopā. Ieteikums: gumiju var griezt dažus centimetrus īsāku, jo auduma strēmeles, sienot ap gumiju, nedaudz izstaipās. Tad sagriez auduma strēmeles, piemēram, 5 cm platas un 60 cm garas. Platumu un garumu noteikti var variēt pēc savām vēlmēm, tikai jāatceras, ka garums jādala ar divi, piemēram, ja gribas 30 cm garus svārkus, auduma strēmeļu garumam jābūt 60 cm.

Sašūto gumiju visērtāk uzlikt uz kaut kā virsū, lai parocīgāk siet klāt strēmeles. Var izmantot tukšu puķu podu, kam apliek gumiju. Un tad pa vienai auduma strēmelei piesien pie gumijas. Auduma strēmeles sien tik daudz, līdz gumija ir aizpildīta un nav vairs redzama.

Šādi skarainie auduma svārciņi var būt kā lielisks papildinājums legingiem, zeķubiksēm vai kādam karnevāla tērpam. Svārku kuplums un kustīgums noteikti radīs rotaļīgumu mazās dāmas izskatā.

Svārki no lakata
Mamma lakatu var izmantot gan kā košu aksesuāru, gan kā materiālu, no kura pagatavot meitai garākus svārkus. Nepieciešams kvadrātveida lakats (visas lakata malas vienāda garuma), šķēres, gumija, mazās adatiņas un adata ar diegu.

Lakatu saloki uz pusēm un pēc tam vēlreiz uz pusēm, izveidojot kvadrātu, kas ir četrās kārtās. Tad izgriez puslociņu vietā, kur lakats ir salocīts.

Lakatu atverot tā vidū, redzi apli, kas ir svārku viduklis. Tad ar mazajām adatiņām lakatu piestiprini pie gumijas, lai tas stingri turētos. Pēc tam lakatu piešuj pie gumijas – to var darīt gan ar rokām, gan ar šujmašīnu.

Pēc tam lakatu izgriez uz otru pusi, lai šuvuma vieta paliktu iekšpusē, un svārki gatavi.

Svārki no lakata noteikti būs ar odziņu, un meita pati var izvēlēties, kurš lakats viņai patiktu, ja pārtaptu par svārkiem. Dažkārt lakati kā aksesuāri kļūst garlaicīgi, tad ir iespēja tos pārveidot par svārkiem, un tie var dzīvot jaunu dzīvi.

Foto: Agnese Gabrāne un Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Svētki

07. Oktobris, 2020


Lasi vairāk