Rimi bērniem logo

Ēdamās dāvanas – idejas, kuras varēs pagatavot bērni. Video

Salds un vēl saldāks – tāda reizēm izvēršas Ziemassvētku noskaņa. Taču svētki ir svētki, un arī bērni grib sagatavot dāvanas saviem mīļajiem! “Rimi Bērniem” eksperti Sāra, Lība un Klāvs Smildziņi piedāvā trīs saldas idejas, ko realizēt varēs bērni arī bez pieaugušo palīdzības. Pārsteigums izdevies!
 

Skaties video, kā pagatavot riekstus medū, saldo konfekšu desu un sniega piku no zefīriem! Bet zemāk meklē vēl 7 gardas idejas, ar kurām vari pārsteigt savus mīļos jau šajos svētkos!

Rieksti piparkūku medū

Nepieciešams:

 • maza burciņa;
 • riekstu un sēklu maisījums;
 • piparkūku garšviela;
 • medus (vēlams, šķidrs).

Pagatavošana

Sastāvdaļas nepieciešamas tādā daudzumā, lai ietilptu izvēlētajā burciņā. Burciņā saber riekstu maisījumu, pievieno piparkūku garšvielas. Pa virsu lej medu – izkausētu būs vieglāk ievietot. Aizvāko, izdekorē un iepriecini mīļos!

Konfekšu saldā desa

Nepieciešams:

 • 300 g baltās šokolādes;
 • 100 g sviesta;
 • tavas un dāvanas saņēmēja mīļākās konfektes un rieksti.

Pagatavošana

Balto šokolādi un sviestu izkausē ūdens peldē. Masai pievieno savas un dāvanas saņēmēja mīļākās konfektes un riekstus, visu kārtīgi izmaisi. Masu ietin pārtikas plēvē un liec ledusskapī atdzesēties un sastingt. Pēc tam griez gabaliņos un iesaiņo kā dāvanu.

Sniega pika šokolādē

Nepieciešams:

 • tumšā šokolāde (tāfelīte);
 • maršmelovi (lielie, 1 paciņa);
 • krāsainās cukura skaidiņas (paciņa);
 • karameļu nūjiņas – spieķīši (tik, cik sniega piku).

Pagatavošana

Izkausē šokolādi. Atsevišķā bļodā ieber maršmelovus. Ņem tos pa vienam un no viena gala iemērc šokolādē un apber ar dekoratīvajām cukura skaidiņām. Liec ledusskapī, lai atdziest. Pēc tam apgriez katru piku otrādi un iestiprini karameļu nūjiņas. Iesaiņo caurspīdīgā papīrā un apsien skaistu lentīti, dekoru. Oriģināla dāvana garantēta!

Vēl 7 idejas gardām pašu rūpētām dāvanām

 1. Piparkūkas ar cukura glazūru un īpašs vēlējums dāvanas saņēmējam. Izcep piparkūku un izdekorē to ar krāsainu glazūru, uzrakstot novēlējumu vai saņēmēja vārdu.
 2. Sukādes no paša audzētiem augļiem vai dārzeņiem un veselības vēlējums. Āboli, rabarberi vai burkāni ir piemēroti, lai tos žāvētu. Tikai laikus jāizaudzē!
 3. Saldumu burciņas. Mazas stikla burciņas, kas pildītas ar krāsainām konfektēm, patiks katram. Klāt pievienots zīmējums vai vēlējums – sirsnīga dāvana, ko pagatavot var teju katrs.
 4. Šokolādes krēms. Blenderī sasmalcini riekstus, kam pievieno izkausētu šokolādi. Visu pildi mazās burciņās, dekorē un pievieno vēlējumu. Garšīgi!
 5. Cepums – vārda burtiņš ar krāsainajām skaidiņām. Pašu cepts cepums kā dāvanas saņēmēja vārda pirmais burts, kas izdekorēts, iepriecinās kā lielus, tā mazus saņēmējus. Ja dāvanas gatavotājs ir bērns, cepumu ērti pagatavot no jau veikalā nopērkamajām gatavajām mīklām, piemēram, smilšu mīklas. Šādi cepumi var derēt arī kā dekori eglītē, kas pēc tam tiek gardi notiesāti.
 6. Pašgatavotas konfektes. Lai tās pagatavotu, visticamāk, būs nepieciešama lielākās māsas vai brāļa palīdzība, taču to ir iespējams paveikt! Rieksti, žāvēti augļi jāsasmalcina, jāsajauc ar izkausētu šokolādi. Piņķerīgs darbiņš, bet rezultāts ir tā vērts!
 7. Žāvēti augļi šokolādē. Ērti būs sagatavot plūmes vai aprikozes, ābolu riņķīšus. Nepieciešams – augļi un šokolāde, kura jāizkausē un jāķeras pie darba! Ja vēlaties interesantāku dāvanu, mērciet augļus no viena sāna tumšajā šokolādē, bet no otra – baltajā.
Svētki

20. Decembris, 2021


Lasi vairāk