Rimi bērniem logo

Galda dekorēšana valsts svētku noskaņās

Valsts svētki ir ne tikai patriotisku pasākumu bagāts laiks, bet arī iespēja ģimenei pavadīt laiku kopā, patīkamās noskaņās klājot svētku galdu, veidojot dekorus un visiem kopā radoši izpaužoties. Iedvesmojies jaunām idejām!

Latvju zīmju dekors un “galdauts”
Veselīgā uzkoda – dzērvenes, izliktas latvju rakstu zīmju formā. Lai šis un citi sārtie dekori un ogas uz galda izceltos, kā galdautu klāj baltu papīra lapu, kas atbilst galda izmēriem. Neaizmirsti to piestiprināt ar abpusējo līmlenti vai īpašiem lipekļiem. Šāds papīra “galdauts” neliks elpai aizrauties, ja kaut kas nejauši tiks izliets vai nosmērēts. Turklāt arī bērniem prieks – uz tā var zīmēt vai rakstīt novēlējumus Latvijai svētkos!

Vēl kāda ideja! Pie katras latvju rakstu zīmes formiņas pieraksti klāt, ko tā simbolizē. Piemēram, auseklis jeb rīta zvaigzne ir gaismas uzvara cīņā pret tumsu. Vīriešu aizsargzīme.Sveču kompozīcija
Sveču kompozīcijai nevajag nekā daudz – sveces, vīna glāzes, dzērvenes un patriotisku lenti, ko izvīt cauri visai kompozīcijai. Tieši tik vienkārši!Ogu spainīši
Vitamīnu avotu – dzērvenes un avenes – izmanto kā gaumīgu, apēdamu akcentu, ko saber melnos spainīšos, lai viss galda noformējums neaprobežotos tikai ar sarkanu un baltu krāsu.


.

Ziedi un šķīvju servēšana
Arī trauku krāsu pieskaņo kopējam galda noformējumam. Tos izvēlies, piemēram, melnus. Tādā veidā netiks izjaukta kopējā galda noformējuma krāsu gamma. Galda piederumus – dakšas un nažus – glīti dekorē, sasienot ar karoga krāsas lenti.Dzīvīgumu visai kopējai kompozīcijai piešķirs ziedi – arī tos saskaņo ar izvēlēto svētku krāsu gammu.
Lai sirdssilti svētki!

Foto: Agnese Gabrāne, “Mammamuntetiem.lv”

Svētki

14. Novembris, 2019


Lasi vairāk