Rimi bērniem logo

“I love eco”: videi draudzīgāku svētku idejas

Lai izveidotu jaukas svinības, nav nepieciešams rīkot lielo iepirkšanos, lai darinātu dekorus, atrakcijas un konfeti salūtu. To visu iespējams izgatavot no mājās atrodamām vai laikus iekrātām lietām – kartona rullīšiem, krāsaina papīra pārpalikumiem vai sakaltētiem ziediem.
 

Ieskaties, kādas idejas padomā Rimi Bērniem ekspertiem Klāvam, Lībai un Sārai Smildziņiem! Ikvienas svinības var kļūt par videi draudzīgākām svinībām.

Avīžu tūtiņu puķe

Sienas dekora veidošanai lieliski noderēs izlasītu avīžu un žurnālu lappuses, no kurām sarullēt tūtiņas un izveidot iespaidīgu sienas dekoru.

Nepieciešams: avīze, kartons, karstā līme.

Veidošana: avīzi vairākkārt sagriež uz pusēm un no mazajiem avīžu gabaliem sarullē tūtiņas, kuras galos aizlīmē ar karsto līmi. No kartona izgriež apli, uz kura līmē avīžu tūtiņas, sākot no ārējās malas un turpinot pa apli.

Vārdu jeb burtu kartes

Gatavošanās svētkiem ir patīkama, ja katram ir savs izvēlētais uzdevums, kurā radoši izpausties. “Tādas pārdomātas, interesantas detaļas kā burtu kartes liek priecāties par skaisto iznākumu,” stāsta Rimi Bērniem eksperte Lība Smildziņa. “Taču sausie ziedi mēdz būt asi, tāpēc iesaku darboties uzmanīgi,” atgādina Lība.

Nepieciešams: kartons, papīra nazis, karstā līme un sausie ziedi.

Veidošana: uz kartona uzzīmē burtus, tos izgriež un aplīmē ar krāsainiem sausajiem ziediem.

Krāsains konfeti no papīra

Visvienkāršāk izgatavojamais salūts – papīra konfeti. Šim lieliski noderēs krāsainā papīra pārpalikumi.

Nepieciešams: krāsainais papīrs, caurduris, burciņa.

Veidošana: ar caurduri izdur krāsainā papīra aplīšus un ber burciņā.

Svētku aizkari

Lai padarītu svētku atmosfēru omulīgāku, izveido raibus aizkarus no kreppapīra, kas padarīs ierašanos svētku vietā maģiskāku! Rimi Bērniem eksperts Klāvs Smildziņš iesaka: “Vienas krāsas aizkaru strēmeles griez reizē, lai uz katru nav jātērē pārlieku daudz laika.”

Nepieciešams: kreppapīrs, šķēres, abpusējais skočs.

Veidošana: strēmeles griež dažādos garumos un krāsās, ar skoču pielīmē virs svētku ieejas durvīm.

Svinību izklaide: krāsojamais rāmis

Arī svinību izklaidē var izmantot kaut ko, kas palicis pāri, – kartona rullīšus, citu svinību pāri palikušās papīra glāzes, olu bretes. Tādējādi atrakcija būs videi draudzīgāka. Vēl var izmantot arī kafijas papīra filtrus, dažādus kartona izgriezumus, kociņus un tamlīdzīgi.

Nepieciešams: tualetes papīra rullīši, virtuves dvieļu rullīši, izlietota skoča rullīši, pārpalikušas papīra glāzes, olu brete, korķi, krāsains skočs, karstā līme, krāsas.

Veidošana: uztaisa rāmi, aplīmējot ar krāsainu skoču. Tajā līmē dažādas konstrukcijas no visām iepriekš nosauktajām pārpalikušajām lietām mājās. Vakara gaitā svinību viesi ar guašas vai akrila krāsām apglezno to.

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Svētki

15. Septembris, 2021


Lasi vairāk