Rimi bērniem logo

Idejas jaunā gada sagaidīšanai visai ģimenei

31. decembris strauji tuvojas, daudzas ģimenes prāto, kā pavadīt Vecgada dienu tā, lai visiem, arī pašiem mazākajiem, būtu interesanti un jautri. Piedāvājam vairākas idejas, kuras var īstenot visa ģimene kopā.

Svētku mielasts
Svētkos ēdiens patiesi ir svarīgs, taču, lai pēdējā gada diena nepārvērstos par stundām ilgu uzturēšanos virtuvē, aicinām parūpēties par sagatavēm jau iepriekšējā dienā. Piemēram, daudzus saldos var gatavot iepriekš un pa nakti atstāt ledusskapī. Iedvesmojies no Rimi Bērniem gardēdes Lības Smildziņas un pagatavo gaisīgo dzērveņu kūku.

Vēl viens ieteikums ir lūkot, lai ēdienkarte nav pilna ar sarežģītiem ēdieniem. Zivs ir ļoti pateicīgs un ātri pagatavojams ēdiens, piemēram, lasis cepas līdz 20 minūtēm, un tam nepieciešams tikai uzkaisīt garšvielas, ietīt folijā un ielikt cepeškrāsnī.

Ja plānota ballīte ar draugiem vai radiem, nevajag kautrēties svētku mielasta ēdienkartes īstenošanā iesaistīt visus, piemēram, vieni gatavo salātus, citi gādā par saldo ēdienu, vēl kāds rūpējas par uzkodām, bet mājas saimnieki – par cepeškrāsnī grilētiem dārzeņiem.

Kad atnākuši visi ciemiņi, kopīgi var cept pīrāgus un katrā pīrāgā iecept kādu īpašu novēlējumu nākamajam gadam. Papīra lapas sagriež garās strēmelēs, uz tām uzraksta jaukus vārdus, lapiņas saloka un ieliek sagatavotajos pīrāgos. Kad pīrāgi izcepti un atdzisuši, katrs var izvēlēties vienu un nolasīt novēlējumu.

Diena spa
Ticējums vēsta: kā veco gadu pavadīsi, tāds būs jaunais gads. Un kāpēc gan gada pēdējā dienā kārtīgi neatpūsties kādā spā vai ūdens atrakciju parkā? Gan bērni, gan pieaugušie būs priecīgi pavadīt Vecgada dienas pirmo daļu siltumā plunčājoties. Pēc ūdens procedūrām būs spēks darboties tālāk – gaidīt ciemiņus vai pašiem doties pie kāda.

Pastaiga un zupa uz ugunskura dabā
Vēl viena ideja, ko var darīt pa dienu, ir doties dabā. Bērniem būs prieks par meža, purva, jūras malas vai kādas īpašas dabas takas apmeklējumu. Daudzas vietas ir labiekārtotas ar piknika vietām, un tur iespējams uz ugunskura uzsildīt līdzi paņemto zupu vai uzcept desiņas. ŠEIT vari atrast dažādas receptes gardai uz ugunskura gatavotai zupai.

Kamēr zupa sildās, tikmēr kopā var spēlēt brīvdabas spēles vai, piemēram, meža zvēriem atstāt cienastu zem kokiem. Viņi priecāsies par dārzeņiem, kas nolikti pie koka stumbra. Atceries – dārzeņus nedrīkst sasiet ar auklu un kārt koku zaros, jo dzīvnieki tos apēdīs ar visām auklām.

Īsta masku balle mājās
Vai iedomājies greznu masku balli ar elegantām sejas maskām un skaistiem tērpiem? Jā, kāpēc gan nesarīkot tādu mājās?! Mazās meitenes var kļūt par princesēm, bet mazie zēni – par solīdiem prinčiem. Vienojieties par balles tematiku un aiciniet ciemos draugus. Pārģērbšanās radīs īstu svētku sajūtu.

Dodies uz citu pilsētu
Jauno gadu var sagaidīt kādā citā Latvijas pilsētā vai kaimiņvalstī un pa nakti palikt īres dzīvoklī vai viesnīcā. Pirmajā dienas pusē dodieties ekskursijā pa pilsētu un apskatiet tās krāšņumu, iepazīstiet neparastas vietas. Bērniem bieži patīk palikt kur citur pa nakti, tāpēc viesnīca viņiem varētu ļoti patikt. Ja ikdienā braucat ar automašīnu, uz savu izvēlēto galamērķi dodieties ar vilcienu vai autobusu – arī tas var pārvērsties par jautru piedzīvojumu kopā.
Pusnaktī apmeklējiet pilsētas piedāvātos kultūras pasākumus un baudiet svētku uguņošanu.

Svētki

27. Decembris, 2019


Lasi vairāk