Rimi bērniem logo

Idejas, kā mājās īstenot jautru kino vakaru

Tumšie rudens vakari ir lieliski piemēroti kādai labai animācijas vai spēlfilmai! Kopā ar ģimeni vai draugiem vari sarīkot kino vakaru pašu mājās. Sagatavo ielūgumus, gardas uzkodas, spēles, kā arī popkornu.

Ielūgums. Noteikti ērtākais veids mūsdienās būtu piezvanīt vai nosūtīt ziņu, bet vari būt arī radošs un ielūgumu izgatavot pats. Ielūgumu vari veidot kā kartona kastīti, uz kuras tiek uzrakstīta visa informācija par gaidāmo kino vakaru.

Kastītē ieber popkorna graudus un ielūgumu nogādā katram kino vakara viesim personīgi ar īpašu piezīmi, ka ielūgums uz gaidāmo ballīti ir jāņem līdzi, jo vakara gaitā kopīgi tiks gatavoti kastītē esošie popkorna graudi.

Uzkodas. Kino vakars noteikti nav iedomājams bez uzkodām un našķiem. Gatavošanas process var būt jautra aktivitāte visiem kopā.

Pašgatavotas dārzeņu uzkodas. Rudenim noteikti piestāv dažādu dārzeņu ēdieni, piemēram, bērniem tik ļoti iecienītie dārzeņu čipsi. Lai tos pagatavotu, izmanto parastos un saldos kartupeļus, kā arī cukīni.

Sagriez dārzeņus plānās šķēlēs, sajauc ar sev tīkamām garšvielām, eļļu un izkārto uz pannas. Cepeškrāsnī cep 200 grādos 15 minūtes, un tad skaties pēc situācijas – iespējams, parastie kartupeļi būs jau izcepušies, tos var ņemt nost, pārējo liec atpakaļ cepeškrāsnī un turpini cept, kamēr gatavs.

Saldie salmiņi un augļi ar šokolādi. Papildini ierastās bērnu uzkodas – salmiņus, augļus – ar izkausētu šokolādi.


.Popkorns. Ņem ielūgumu kastītes, tajā esošos popkorna graudus izber lielā katlā un aplej ar eļļu. Katlam pārklāj foliju un liec uzkarsētā cepeškrāsnī 200 grādos. Gaidi, līdz katls uzsils un no graudiem izveidosies gatavi popkorna gabaliņi. Var izmantot arī katlu ar vāku un popkornu taisīt uz plīts. Gatavo popkornu katrs var apbērt ar sev tīkamām garšvielām vai pūdercukuru.

Spēles. Lai izkustētos, kino vakarā var ieplānot spēļu pauzes. Tas noteikti izvingrinās ķermeni, atpūtinās acis un ieviesīs sava veida jautrību.


.

Skaistu kino vakaru!

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Svētki

05. Novembris, 2019


Lasi vairāk