Rimi bērniem logo

Iekštelpu rotaļas bērniem. Fotopadoms

Šobrīd, kad ģimenes ikdienu pavada kopā mājās, var pietrūkt ideju izklaidēm. Rimi Bērniem eksperti Lība Smildziņa un Klāvs Smildziņš kopā ar mazo māsu piedāvā piecas idejas bērnu rotaļām brīvajiem brīžiem.

Spēle ‘’Karātavas’’
Spēles gaita: viens no spēlētājiem iedomājas kādu vārdu un uz lapas vai tāfeles savelk tik svītriņu, cik vārdā burtu. Pārējie spēlētāji min burtus, kādi varētu būt šajā vārdā. Ja kāds burts atminēts pareizi — vadītājs to ieraksta atbilstošajos lauciņos. Ja burts nav atminēts pareizi, tiek zīmētas karātavas. Tas, kurš atmin vārdu, ir nākamais vadītājs.

Ēdams – neēdams
Spēle ir pavisam vienkārša: jāņem mīksts spilvens vai neliela bumba un jāmet pretiniekam, reizē saucot kādu ēdamu vai neēdamu lietu. Ja nosauktais ir ēdams, pretinieks ķer spilvenu, ja neēdams — tad to atsit. Spēlē var skaitīt punktus, cik katrs noķēris ēdamās lietas.

Vates pūšanas sacensības
Nepieciešams: nelieli vates pikuči katram spēlētājam. Spēlētāju uzdevums: pirmajam pārpūst vates bumbiņu pāri galda malai. Vadītājs noskaita: “Trīs, divi, viens!”, un sacensības sākas. Spēli var spēlēt arī uz grīdas, novelkot kādu finiša līniju, līdz kurai jāaizpūš vates bumbiņa.

Papīra pilsētas veidošana
Izklaide, ar kuru aizrauties iespējams visu vecumu bērniem un arī pieaugušajiem. Pilsētas veidošanai vislabāk izmantot būtu jau kādus gatavos bērna “mākslas darbiņus”, kurus viņš ir gatavs ziedot māju zīmēšanai un griešanai, kā rezultātā sanāktu pavisam krāsaina pilsēta. Izveidojiet arī papīra lelles! Papīra pilsētu celtnes un kokus atbalsti, tiem pielīmējot ‘’kājiņas’’ otrā pusē.

Spēle ‘’sunīši’’
Tai nepieciešama neliela bumbiņa un trīs spēlētāji. Divi spēlētāji met viens otram bumbiņu, kamēr spēlētājs, kurš atrodas vidū, cenšas šo bumbiņu noķert. Tas, kuram bija šis neveiksmīgais metiens, mainās ar spēlētāju vidū.

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Svētki

19. Februāris, 2021


Lasi vairāk