Rimi bērniem logo

Kā iepriecināt klases audzinātāju. Idejas bērniem

Pirmais mācību pusgads pēc pavisam īsa brīža būs beidzies, un tuvojas Ziemassvētki. Tas ir īstais laiks, lai iepriecinātu klases audzinātāju ar ko sirsnīgu un pašdarinātu. Piedāvājam vairākas ideja, kuras bērni var īstenot visi kopā, lai sagādātu prieku savai skolotājai.

Pašsacerēts dzejolis skolotājas priekam

Lai uzrakstītu dzejoli, nav vienas gatavas receptes, bet ir vairāki ieteikumi, kas palīdzēs rakstīšanas procesā. Dzejolis var sākties ar vienu vai divām rindiņām, kas šķietami radušās no nekurienes, vai arī ideju, kas raisījusies iztēlē. Tāpat var iedvesmoties no apkārtējiem cilvēkiem, piemēram, šajā gadījumā tēma varētu būt pati skolotāja, skola vai klases kolektīvs. Par pamatu jāizvēlas cilvēka rakstura īpašības. Aprakstus var veidot, izmantojot savas piecas maņas – ožu, garšu, tausti, redzi, dzirdi. Dzejoli krāšņāku padarīs, ja izmantosi mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus – metaforas, personifikācijas un epitetus.

Vāze ar ziediem

Savā ziņā tik ierasti, tomēr īpaši, jo taisnība vien ir, ka skolotājiem bieži tiek dāvināti ziedi, bet kur tos pēc tam izkārtot? Praktiska un ļoti skaista dāvana būs ziedu vāze.

Paštaisīts foto albums ar foto un vēlējumiem

Katrs bērns izprintē savu foto, uzlīmē to uz nedaudz cietāka papīra un apakšā uzraksta vēlējumu skolotājai. Visas lapas sasien kopā, kā arī bērni kopā var radīt foto albuma vāku, uz kura ir uzzīmēta skolotāja vai uzlīmēts, piemēram, klases foto. Albuma vāka izveidē var izmantot arī kaltētus ziedus, kas piešķirs eleganci.

Priekšauts ar plaukstu nospiedumiem

Vēl viena praktiska dāvana, kas skolotājai noderēs ikdienā. Priekšautu var lūkot uzšūt vai nopirkt gatavu. Katrs bērns var apvilkt savas plaukstas kontūru uz auduma ar flomāsteriem, kas speciāli paredzēti zīmēšanai uz auduma. Pēc tam kontūras vidū var rakstīt novēlējumu vai savu vārdu.

Komplimentu grāmata

Jāsagatavo neliela izmēra grāmatiņa, kuru var izveidot, vairākas mazas lapiņas sasienot kopā ar skaistu lenti. Katrā lapā tiek ierakstīts kāds kompliments pedagogam. Šī dāvana kalpos kā labo vārdu un stiprinājumu grāmata.

Klases personalizētais kalendārs

Īpašs kalendārs, kurā atzīmētas visu klases skolēnu vārda un dzimšanas dienas, kā arī skolotājas svētki, būs ļoti skaista dāvana. Šobrīd daudzās vietās iespējams uztaisīt šādu personalizētu kalendāru, kur ir jau gatavi piemēri, kuros nepieciešams vien ievietot foto no kopīgi piedzīvotiem pasākumiem un ekskursijām.

Pašgatavoti gardumi

Šis var būt lielisks pasākums kopā ar klasesbiedriem. Kopīgu darbošanos var organizēt pie kāda mājās vai arī, sarunājot ar mājturības skolotāju, izmantot mājturības kabinetu. Rimi.lv mājaslapā var atrast gardu desertu recepšu idejas. Kopā var arī cept cepumus vai gatavot veselīgas konfektes no žāvētiem augļiem.

Svētki

18. Decembris, 2019


Lasi vairāk