Rimi bērniem logo

Kādu dāvanu izvēlēties, ejot raudzībās

Mazuļa piedzimšana ir satraucošs un priekpilns notikums ne tikai jaunajai ģimenei, bet arī tuviniekiem un draugiem. Tāpēc, dodoties raudzībās, nozīmīga ir īpašas dāvanas sagādāšana jaundzimušajam un viņa vecākiem.

Praktiskums vai sentimentāla dāvana?
Pirms domājat, ko dāvināt, jāsaprot, kādā virzienā skatīties. Tas ir – vai vēlaties pasniegt praktisku dāvanu vai ar sentimentālu pieskaņu. Jaunie vecāki noteikti priecāsies par praktiskām lietām, kas nepieciešamas mazuļa ikdienas aprūpē. Jaunā ģimene šobrīd vismazāk vēlas staigāt pa veikaliem, lai iepirktos, un līdz ar bērna ienākšanu ģimenē pieaug finansiālie tēriņi, tāpēc kaste ar autiņbiksītēm – lai arī vienkārša dāvana – būs ļoti noderīga.

Noteikti nevajag kautrēties jautāt jaunajiem vecākiem, kas viņiem nepieciešams vai ko viņi priecātos saņemt

Taču tikpat iepriecinoša var būt arī kāda īpaša dāvana, kas raisa emocijas un palīdz saglabāt atmiņas par mazuļa pirmo dzīves gadu, piemēram, fotoalbums vai fotorāmītis ar mazuļa pēdas nospiedumu.

Noteikti nevajag kautrēties jautāt jaunajiem vecākiem, kas viņiem nepieciešams vai ko viņi priecātos saņemt. Tādējādi zināsiet, ka jūsu dāvana ir patiešām noderīga un iepriecina. Laba ideja ir arī sazināties ar citiem raudzību viesiem un, iespējams, mazulim sagatavot vienu kopīgu, bet dārgāku dāvanu, piemēram, barošanas krēslu, kas noderēs, kad mazais jau ēdīs ko vairāk par mammas pienu.

Slings, siltie ratu cimdi vai maiss
Šīs praktiskās lietas var būt ļoti noderīgas, ja jaunie vecāki paši par kādu no tām ir vaicājuši. Ja arī šķiet, ka šajā gadījumā pārsteiguma sajūta ir laupīta, vērts atcerēties, ka labāk saņemt un dāvināt ir tādas lietas, kas patiesi patiks un arī noderēs. Ja vecāki ir vaicājuši pēc slinga, kur mazais jutīsies silti un omulīgi, tad komplektā var uzdāvināt slinga siešanas speciālista konsultāciju, lai viņš parādītu, kā pareizi un droši to lietot.

Fotosesija
Ar katru dienu mazulis aug lielāks, un “apturēt” mirkli, kāds viņš vēl ir pirmajos dzīves mēnešos, var tikai ar fotokameru. Tāpēc lieliska dāvana ir jaundzimušā vai arī visas ģimenes fotosesija. Tā jaunajai ģimenei būs iespēja iegūt profesionālas, atmiņā paliekošas fotogrāfijas ar savu mazuli.

Dāvana, kuru bērnam atdot, kad viņš sasniedzis, piemēram, 18 gadu vecumu, ir rotas, kas nodotas no paaudzes paaudzē

Fotoalbums
Atmiņu krāšanai noderēs fotoalbums, taču, lai dāvana būtu unikālāka, izvēlieties personalizētu albumu ar īpašu dizainu. To var pagatavot pats vai arī iegādāties pie kāda meistara, kurš veido “scrap” tipa fotoalbumus. Katram pirmā dzīves gada mēnesim sagatavota lapa, kurā var ielikt bērna fotogrāfijas no šā laikposma un pierakstīt skaistākos mirkļus.

Komplektā albumam vai arī kā ideja atsevišķai dāvanai varētu būt mazuļa mēneša kartītes. Tās ir skaista dizaina kartītes, uz kurām uzdrukāts: “1 mēnesis”, “2 mēneši” utt. Kad mazulim ir mēneša jubileja, mamma var viņu nofotografēt kopā ar šo īpašo kartīti un saglabāt fotoalbumā.

Atmiņu lādīte
Tā ir vēl viena dāvana, kas palīdzēs vecākiem glabāt atmiņas par mazuļa piedzimšanu un viņa pirmajiem dzīves mēnešiem un varbūt pat gadiem. Tā varētu būt koka kastīte ar bērna vārdu. Dāvinot to, izstāstiet vecākiem vēstījumu, ka tā paredzēta dažādu “atmiņlietu” glabāšanai. Tajā var ielikt sonogrāfijas attēlu no gaidību laika, drēbītes, ar kurām mazais vests mājās no slimnīcas, raudzību apsveikumus un citas nozīmīgas lietas.

Sudraba monēta vai rotas no paaudzes paaudzē
Guļot vēl šūpulī, mazais diez vai spēs novērtēt šo dāvanu, taču tās vērtību sāks apzināt pieaugušā vecumā. Latvijas Banka izdod īpašas kolekcijas monētas, kuru vērtība ar laiku pieaug. Uzdāvinot kādu no tām bērna dzimšanas dienā, tā iegūst arī īpašu emocionālo vērtību. Raudzībām piemērota var būt šī – sudraba pasaku monēta “Vecīša cimdiņš”.

Laba ideja ir arī sazināties ar citiem raudzību viesiem un, iespējams, mazulim sagatavot vienu kopīgu, bet dārgāku dāvanu

Tāpat skaista dāvana, kuru bērnam atdot, kad viņš sasniedzis, piemēram, 18 gadu vecumu, ir rotas, kas nodotas no paaudzes paaudzē. Tā var būt kāda vecvecmāmiņas zelta ķēdīte, gredzens vai kāda īpaša piespraude no “vecā pieclatnieka”. Pasniedzot šo dāvanu, vecākiem var teikt, ka, nododot to bērnam, viņu var mudināt dāvanu atdot tālāk saviem bērniem.

Krājkonts
Ja esat kļuvuši par bērna krustvecākiem, tad krājkonts var būt lieliska dāvana, kuru viņš saņems, kad būs sasniedzis pilngadību. Konta turētāji ir vecāki, savukārt krustvecāki palīdz šo kontu atvērt un iemaksā tajā pirmo naudu. Krājkonts var būt lieliska investīcija bērna nākotnē, un tajā naudu var iemaksāt ikviens, kurš vēlas.

Svētki

15. Novembris, 2019


Lasi vairāk