Rimi bērniem logo

Krāšņs dzimšanas dienas galds bērnudārzniekam

Bērni savu dzimšanas dienu gaida ik gadu. Tikko viena dzimšanas dienas ballīte nosvinēta, tā sāk jau skaitīt dienas līdz nākamajai. Ko likt galdā? Dzimšanas dienas cienastu viesiem radi tādu, lai tas būtu gards, veselīgs un arī vizuāli kārdinošs, jo bērni mēdz “ēst ar acīm”.

Bērniem patīk krāsas, tāpēc noteikti, gatavojot bērnudārznieka dzimšanas dienas galdu, nevajag baidīties no tām. Var izvēlēties krāsainas salvetes, kas var kalpot gan kā virsma, uz kuras uzlikt savu uzkodu, gan arī, protams, kur noslaucīt muti un rokas.

Ierastās dzimšanas dienu cepurītes var noderēt arī kā galda dekors, ko var papildināt ar dzijas bumbuli. Viesis pats varēs izlemt, vai cepurīti atstāt uz galda kā dekoru vai tomēr uzlikt galvā un pats izrotāties ar to.


.

Ierastās, krāsainās plastmasas glāzītes var aizvietot ar stikla pudelītēm, kuras var padarīt interesantākas ar kādu lenti. Pudeles var kalpot arī kā galda kartes. Uz uzlīmēm jubilārs saraksta viesu vārdus un tad pats salīmē uz pudelītēm tā, kā vēlas sasēdināt savus dzimšanas dienas viesus.

Bērnudārznieki ballītē pie galda, visticamāk, sēdēs īsu brīdi, un ēšana viņiem būs kā sava veida izklaide. Tāpēc vieglas, interesantas un gardas uzkodas būs tieši laikā.

Veselīgie našķi stikla traukos. Rimi Bērniem eksperts Klāvs Smildziņš bērnudārznieka galdam piedāvā elegantos stikla traukos sabērt veselīgus našķus, piemēram, riekstus, žāvētus augļus, dažādas ogas. Šādi trauki kalpos gan kā galda dekorāciju papildinājums, gan arī uzkoda, ko bērni varēs, ik pa laikam pieskrienot, iemest mutē un izklaidēties tālāk.

Pankūku tornīši. Savukārt Rimi Bērniem garšas eksperts Normunds Baranovskis piedāvā bērniem tik mīļās pankūkas uzkodas variācijā, kas ir neliela un bērniem viegli apēdama. Sacep mazas pankūciņas (pankūku mīklu iepilda konditorejas maisiņā, lai vieglāk uz pannas izveidot mazas pankūkas) un taisa pankūku tornīšus. Pankūku pildījumi var būt ogas, augļi, šokolādes krēms, kļavu sīrups vai jebkas cits, kas ģimenē iecienīts.

Krāsainie iesmiņi. Iesmiņi, uz kuriem var sadurt visu, kas jubilāram un bērniem garšo. Piemēram, siera stienīši, mocarellas siera bumbiņas, desiņas, tomāti, vīnogas un citas bērnu iecienītās uzkodas. Šādu iesmiņu pagatavošanu var izvērst arī kā radošu darbošanos bērniem kopā. Iepriekš var sagatavot visas nepieciešamās sastāvdaļas, un tad jubilārs ar viesiem var kopīgi savērt uz kociņiem. Šādi pagatavotie ēdamie iesmiņi noteikti šķitīs vēl gardāki.

Gardās pelītes. Bērni bieži “ēd ar acīm”, tāpēc bērnudārznieka dzimšanas dienas galdā noteikti var celt dažādu dzīvnieku vai kukaiņu variācijas. Piemēram, vienkārši pagatavojamās ēdamās pelītes: ar piparkūku formiņu izspiež no maizes pamatni, no siera izgriež trijstūri, peles ausīm izmanto mandeles, bet acīm un degunam – žāvētas ogas.

Pildītās ogas. Bērniem garšo dažāda veida krēmi. Var pagatavot pildītas zemenes un avenes. Krēmu, kas gatavots no 250 gramiem maskarpones, 100 mililitriem saldā krējuma, cukura un citrona sulas pēc garšas, liek konditorejas maisiņā un pilda ogās.


.

Mini cepumu kūciņas. Šādas kūciņas var būt kā alternatīva lielajai dzimšanas dienas tortei. Katru cepumu var veidot kā kūkas gabaliņu. Izvēlas cepumu pamatnei, piemēram, kraukšķīgus sezama cepumus, kurus katru dekorē ar iepriekš minēto krēmu, ogām vai citiem sirdij tīkamiem garnējumiem un tad liek vienu uz otra.

Lai gardas, košas, dzīvespriecīgas bērnudārznieku dzimšanas dienas ballītes!

Foto: Agnese Gabrāne, Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Svētki

14. Februāris, 2020


Lasi vairāk