Rimi bērniem logo

Kur ar ģimeni atpūsties pilsētā? 6 idejas

Ja brīvdienas vasarā nākas pavadīt pilsētā, tas nebūt nenozīmē, ka jāpaliek mājās. Lūk, idejas, kur var atpūsties kopā ar bērniem arī pilsētas robežās.

1. Makšķerēšana
Gandrīz jebkurā Latvijas pilsētā atrodas kāda upīte vai ezers, kurp doties makšķerēt. Piemēram, Rīgā - Ķīšezers un Daugava. Bērniem noķert zivi būs varens piedzīvojums. Ņemiet vērā, ka vecumā līdz 16 gadiem drīkst makšķerēt bez licences, taču vecākiem gan jāiegādājas makšķerēšanas karte. To var izdarīt jebkurā Latvijas Pasta nodaļā, degvielas uzpildes stacijās, kā arī internetā.

2. Pikniks parkā
Parasta pastaiga parkā varbūt nešķiet nekas īpašs, taču pikniks parka zālienā būs jauks notikums. Mājās sagatavojiet gardas uzkodas un dzērienus un dodieties uz tuvāko pilsētas parku. Patīkamas piknika vietas ir ne vien Rīgas centrā, kā Ziedoņdārzs, Grīziņkalns, Vērmanes dārzs, bet tās var atrast citos mikrorajonos, piemēram, Āgenskalnā - Māras dārzs un Arkādijas parks, Iļģuciemā - Dzegužkalns un Pārdaugavā - Lucavsala.


3. Ceļā ar kuģīti
Dodieties apskatīt Rīgu no cita skatu punkta, peldot pa Rīgas kanālu ar kuģīti. To piestātne atrodas pretī tējas namiņam “Apsara” un tas atiet ik pēc divām stundām. Ilgākam ceļojumam izvēlieties kuģīti, kas dodas pa Daugavu.

4. Skrituļošana
Aktīvās atpūtas meklētājiem patiks atpūsties, piemēram, Mežaparkā. Tur var izīrēt skrituļslidas un skrituļošanai nepieciešamo aprīkojumu, ar ģimenes locekļiem uzspēlēt disku golfu vai minigolfu. Savukārt bērniem, kas jau nedaudz paaugušies, var izmēģināt peldēšanu uz piepūšajamiem SUP dēļiem, kurus var iznomāt Ķīšezera krastā.


5. Pārgājiens
Doties pārgājienā pilsētā? Kāpēc gan ne! Ne vienā vien pilsētā, parasti meža zonā vai pie ūdeņiem ir ierīkotas pastaigu takas, kas ved tālāk no pilsētu trokšņiem un tuvāk pie dabas. Biķernieku mežā Mežciemā vai Anniņmuižas mežā Imantā izdosies brīnišķīgs ģimenes pārgājiens.

6. Spēles stadionā
Lai bērni izpriecātos, ne vienmēr nepieciešams labiekārtots rotaļu laukums ar šūpolēm un slidkalniņiem. Pietiek ar stadionu, kāds noteikti ir katrā pilsētā. Paņemiet līdzi bumbu un dodieties turp, uzspēlējiet basketbolu, futbolu vai sen aizmirstas bērnības spēles, kā “gurķus”, “sunīšus” vai “augstāk par zemi”.

Lai izdevies vasaras noslēgums!

Foto: Shutterstock.com

Svētki

03. Augusts, 2017


Lasi vairāk