Rimi bērniem logo

Papīra lelles, ko izmantot rotaļām vai kā grāmatzīmes. Trīs idejas

Rotaļu biedrus, kuri var pārtapt arī jautrās grāmatzīmēs, pavisam vienkārši var izveidot no papīra!

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Lelle grāmatzīme

Nepieciešams: papīra lapa, marķieris, krāsaini flomāsteri, šķēres, līmes zīmulis.

Veidošana: izgriež nelielu papīra lapas taisnstūri, to pārloka uz pusēm. Vienā pusē uzzīmē kaķa kontūru, iezīmē ausis, acis, ķepas utt. Iekrāso raibus plankumus un kontūru izgriež. Līmi uzklāj līdz pusei un salīmē abus trafaretus kopā. Parocīga papīra lelle vai grāmatzīme, jo to var nolikt stāvus vai aizāķēt aiz grāmatas lappuses.

Atsperīgais zaķis

Nepieciešams: papīrs, līmes zīmulis, šķēres, flomāsteri.

Veidošana: no papīra izgriež divas strēmeles, kuras krusteniski loka vienu uz otras, veidojot tornīti. Augšpusi salīmē. Izveido zaķa seju, ķepas un ausis. Ķepas pielīmē pie strēmeles, ausis pielīmē pie galvas. Izgriež nelielu papīra strēmeli, kuru ieloka, lai uz tās uzlīmētu zaķa galvu. Vienu strēmeles pusi pielīmē pie zaķa sejas, otru – pie atsperīgā ķermeņa.

Lelle balerīna

Nepieciešams: krāsains papīrs, karstā līme, flomāsteri, saldējuma kociņš, šķēres.

Veidošana: kociņam nolauž galu – apmēram 3 cm garu. No papīra izgriež nelielu kvadrātu, kuru saloka līdzīgi kā vēdekli – ieloka vienu malu, papīru apgriež otrādi, ieloka otru. Uz saldējuma kociņa uzzīmē kājas. Salocīto “kleitiņu” pielīmē pie kociņa. Izveido balerīnas seju, to pielīmē pie nelielā, nolauztā koka gabaliņa, tad pielīmē virs kleitas. Izgriež vēl vienu papīra kvadrātu, kuru saloka tāpat. To pārgriež uz pusēm un pielīmē balerīnai rokas.

Svētki

12. Februāris, 2021


Lasi vairāk