Rimi bērniem logo

Pasākumi un aktivitātes ģimenei Lieldienu brīvdienās

Šūpošanās, olu krāsošana un olu kaujas – tās ir neatņemamas Lieldienu sastāvdaļas. Bet ar šīm aktivitātēm svētki nebeidzas! Ir tik daudz lielisku lietu, ko pavasarī – turklāt Lieldienās! – ģimene var darīt kopā. Idejās dalās Rimi Bērniem bērnu lietu eksperts Klāvs Smildziņš.

Lieldienu zaķa brīnums. Mana mazā māsa sūdzas, ka Ziemassvētki ir tikai vienreiz gadā. Taču par skaistiem un brīnumu pilniem svētkiem var uzburt arī Lieldienas! Piemēram, dārzā “Lieldienu zaķis” var izkaisīt dažādus pārsteigumus bērniem – burbuļpūšamos, “tetovējumus”, uzlīmes u.c. mazas dāvanas. Varbūt dāvanu sarakstā iekļauj arī milzīgo strausa olu?!

Telpas noformēšana. Kā zināms, svētku sajūta pati no sevis nerodas – tā ir jārada. Iesaisti bērnus ne tikai olu krāsošanā, bet arī telpu dekoru veidošanā! Iedvesmojies no šī foto padoma. Un skaties Rimi Bērniem ekspertes Lības idejas, kas ir viegli īstenojamas:

Uzspēlējiet vismaz vienu spēli ārā! Reizēm ir liels slinkums visus organizēt kādai kopīgai spēlei. Taču, kad tas izdarīts, ir gandarījums, vai ne? Pat ja laiks nav visai silts, vismaz vienu spēli ir vērts sarīkot. Derēs jebkāda, kas nāk prātā, ko atceries no bērnības vai ko iesaka bērni, – “Augstāk par zemi", “Paslēpes ar tuk-tukiem”, “Lēnāk brauksi, tālāk tiksi” u.c.

Brīvdabas pasākumi. Par godu Lieldienām Latvijā parasti tiek rīkoti daudzi publiskie pasākumi. Šeit daži no tiem:

Lieldienas Kalnciema tirdziņā. 20. aprīlī plkst. 10.00–16.00 Kalnciema kvartāls aicina svinēt Lieldienas tirgū – krāsot olas, virpot un ripināt koka olas, iemācīties šaut ar loku un vizināties ar karuseli. Pagalmā apmeklētājus sagaidīs postfolka kvartets, kura pavadībā ikviens varēs apgūt jaunus deju soļus. Norises vieta: Rīga, Kalnciema iela 35. Seko informācijai – www.facebook.com/kalnciemaiela, www.instagram.com/kalnciemaiela.

Lieldienas Āgenskalna tirgū. 21. aprīlī plkst. 9.00–17.00 ikviens aicināts svinēt Lieldienas Āgenskalna tirgū kopā ar folkloras kopu “Grodi” un topošajiem mūziķiem – “City Jazz Riga” Bigbendu skolas audzēkņiem. Gan lieli, gan mazi varēs iemācīties virpot olas bezmaksas darbnīcā un sacensties ar kaimiņu olu ripināšanā. Tikmēr pagalmā visas dienas garumā norisināsies tirgus, no kura mājās varēs doties ar lauku olām, pavasara salātiem, Lieldienu dekoriem un pūkainiem pūpolu pušķiem.

Lieldienās uz Tērvetes tauriņu māju. Jau šajās Lieldienās, sākot no 19. aprīļa, aizsāksies ceturtā Tērvetes tauriņu mājas sezona! Arī šogad ir sagaidāms īpaši liels tauriņu skaits katru dienu un būs jaunums – dzīvu rāpuļu un abinieku ekspozīcija. Savukārt Lieldienās sastapsi piemīlīgus trušus un raibus cālēnus. Seko informācijai – www.tervetestaurini.lv.

Pagatavo citvalstu tradicionālo gardumu. Gardēžiem izaicinājums pagatavot Lieldienu galdam ko jaunu! Pasha, kuličs, krustmaizītes, Lieldienu maize u.c. – atliek vien pameklēt, un atradīsi dažādu valstu Lieldienu galda tradicionālās receptes.
Iedvesmai skati Rimi Gardēžu sagatavotos interesantos faktus par Lieldienu ēdienu tradīcijām pasaulē.

Svētki

18. Aprīlis, 2019


Lasi vairāk