Rimi bērniem logo

Paštaisīti mūzikas instrumenti. Izgatavo bērni ar tēti

Šo svētdien Latvijā svin Tēva dienu. Lai mudinātu tētus vairāk laika pavadīt kopā ar saviem bērniem, piedāvājam izveidot dažādus mūzikas instrumentus no mājās atrodamiem priekšmetiem. Glāžu simfonija, jautrās bungas un ritma grabulis radīs īstu jautrību kā tētiem, tā bērniem.

Īpaša kultūras un mūzikas programma būs skatāma un klausāma Tēva dienas festivālā 2019, kas norisināsies 8. septembrī Vērmanes dārzā no plkst. 12.00 līdz 17.00. Aplūko, ko vēlētos redzēt tu!

  • 12.30*. Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris un Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestra ansamblis. Pasākumu kā katru gadu svinīgi atklās Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris iedvesmojošā diriģenta Anda Kareļa vadībā. Zemessardzes orķestris ik gadu muzicē arī Tēva dienas gājiena priekšgalā. Skatuves programmas turpinājumā uzstāsies Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestra ansamblis, kas Latvijā viesosies par godu Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgadei.
  • 13.00*. Izrāde “Smieklu sasaukšanās”. Uzstājas Renārs Kaupers, Goran Gora, Inese Pudža, Klinta Leja, Baiba Valante, Pauls Iklāvs, Uldis Sniķers, Mārtiņš Meiers un Ingus Kniploks. Katru gadu Tēva dienā tiek rādīta viena teātra izrāde. Šoreiz festivāla dalībniekiem būs ekskluzīva iespēja skatīt fragmentus no izrādes, kas vēl nav piedzīvojusi pirmizrādi, – režisores Ineses Mičules “Smieklu sasaukšanās” ar Ineses Zanderes stāstiem un Renāra Kaupera mūziku. Uzveduma pirmizrāde gaidāma Valmieras Drāmas teātrī 26. septembrī.
  • 13.40*. Vokāli instrumentālā ansambļa “7 dēli” priekšnesums. “Grupā esam septiņi jautri čaļi, un mums visiem patīk rokenrols un humors, esam draugi un visi dēli saviem vecākiem. Dzenot jokus, palikām pie nosaukuma “7 dēli”,” atklāj ansambļa “7 dēli” dalībnieki, kas visi ir arī tēvi. Grupas kolorītajā sastāvā ietilpst Andris Rūdis (bass/balss), Valdis Vanags (ģitāra/balss), Jānis Belovs (perkusijas), Vilnis Bekmanis (akordeons/balss), Edgars Roga (bungas), Mārtiņš Buls (ukulele) un Miķelis Žideļūns (elektriskā ukulele).
    Savu debijas albumu ar nosaukumu “Līdz saullēktam vēl tālu” grupa izdeva 2015. gadā. Divus gadus vēlāk – 2017. gada nogalē – “7 dēli” laida klajā savu otro studijas albumu, un šoreiz ar šifrētu nosaukumu “M.P.N.S.”.
  • 14.40*. Latvijas džezfanka grupa “Very Cool People”. “Very Cool People” rada mūsdienīgu, sarežģītu un klausāmu mūziku plašai auditorijai. Grupa, izmantojot mūsdienīgus instrumentus, mēģina džeza un fanka deju mūziku padarīt pieejamāku mūsdienu klausītājam.
  • 15.40* “Pasaku nama” muzikālais priekšnesums bērniem. Radošā aģentūra “Pasaku nams” rada brīnumu pilnus, muzikālus priekšnesumus bērniem. Tajā piedalās pasāku tēli – iespējams, visskaistākie pasaku un populāru animācijas filmu tēli, kādi vien Latvijā ir sastapti.
  • 16.10*. Stepa dejas kompānija “Soul Tap”. Ritma un enerģijas piesātināta uzstāšanās, ko piedāvā “Soul Tap”. Jau vairāk nekā desmit gadus šī stepa dejas kompānija ir vadošā un lielākā stepa dejas kultūras attīstītāja un kopienas veicinātāja Baltijas reģionā. Šo kompāniju pamatā veido četras stepa dejotājas: Annija Ķesele, Alise Hofmane, Rita Biezēka un Marta Bīdermane.
  • 16.25*. Igaunijas zinātnes centra “AHHAA” zinātniskais šovs. Tēva dienas festivālā dienas garumā darbosies zinātnes centra “AHHAA” eksperimentu darbnīca, kurā varēs ne tikai izmēģināt dažādus zinātnes eksperimentus, bet arī izbaudīt 3D šūpoles. Savukārt īsi pirms festivāla noslēguma uz skatuves gaidāms “AHHAA” iespaidīgais raķešu šovs!

* Tēva dienas festivāla skatuves laiki norādīti aptuveni.

Pasākuma ieeja bez maksas. Tēva dienas festivālu un gājienu organizē Latvijas vecāku organizācija "Mammamuntetiem.lv", lieldraugs Rimi Bērniem.

Vairāk informācijas par Tēva dienas festivālu atradīsi ŠEIT.

Svētki

05. Septembris, 2019


Lasi vairāk