Rimi bērniem logo

Radoši darbiņi maziem bērniem pirkstu veiklībai. FOTO

Lai arī mazie bērni varētu kvalitatīvi pavadīt laiku mājās, nav nepieciešams nekas daudz – bieži vien pietiek ar mājās atrodamiem materiāliem, ar kuriem ļaut darboties. Rimi Bērniem eksperte Sāra Smildziņa dalās ar idejām, kā radoši pavadīt laiku mājās!

Lielo un mazo pogu un pērlīšu šķirošana

Nepieciešami divi trauki un dažādu izmēru pērles un pogas. Bērna uzdevums ir tos sašķirot katru attiecīgajā traukā: lielās pogas un pērles vienā, mazās – otrā traukā.

Zīmējumu krāsošana ar korķiem

Nepieciešami daži korķi, guaša vai pirkstiņu krāsas, dažādi krāsojami zīmējumi un avīze paklāšanai apakšā. Bērna uzdevums: izkrāsot tos, mērcot katru korķi citā krāsā.

Šādiem krāsošanas darbiem var izmantot arī dabas materiālus, ja tādi mājās ir. Piemēram, čiekurus vai zīļu cepurītes.

Zīmogu veidošana

Būs nepieciešama karstā līme, korķi un dažāda izmēra un formu pogas. Bērna uzdevums ir kopā ar kādu no pieaugušajiem pielīmēt pogu pie korķa, tā izveidojot savu zīmogu. Kopīgi var uzrakstīt kādam vēstuli, kuru beigās “paraksta” ar jaunizveidoto zīmogu. Zīmogus var izmantot arī zīmējumu krāsošanā.

Rokassprādžu vēršana

Nepieciešama tieva gumija, kas būs piemērota bērna rokai, pērles, pogas un citi vēršanai piemēroti aksesuāri. Uzdevums: uz gumijas uzvērt dažādu krāsu un izmēru pērlītes. Beigās rokassprādzi piemēra, pieregulējot tās izmēru, un aizsien ar mezglu. Ja aktivitāte iepatikusies, var izveidot arī krelles.

Svētki

26. Janvāris, 2021


Lasi vairāk