Rimi bērniem logo

Trīs scenāriji bērna dzimšanas dienas svinībām ziemā

Nereti šķiet, ka īstas dzimšanas dienas svinības var izdoties tikai vasarā. Tā nebūt nav! Arī ziemā ir lieliskas iespējas organizēt krāšņu un atmiņā paliekošu ballīti! Piedāvājam trīs dažādus scenārijus bērna dzimšanas dienai ziemā.

1. Pikniks ar ziemīgām izklaidēm

Lai dotos piknikā, vispirms jāatrod piemērota vieta. Tas var būt kāds parks, aizsaluša dīķa mala, kalna nogāze, mežs vai jūras krasts. Kad vieta skaidra, tad jāķeras klāt tās iekārtošanai!

Vietas iekārtošana:
Ragavas var kalpot kā galds, bet metāla mucā vari iekurt ugunskuru. Parūpējies arī par sēžamajiem – izmanto saliekamos kartona krēslus vai spilvenus, kurus uzlikt uz celmiem mežā. Rosinām vietas dekorēšanai izmantot auduma karodziņu virtenes, brīnumsvecītes, egļu zaros iekārtus Ziemassvētku rotājumus, papīra sniegpārslas un, piemēram, svečturus, kas veidoti, izgreznojot stikla burciņas.

kā dekorēt ballītes vietu

Ja sniegs ir pietiekami lipīgs, tad grezns svētku vietas noformējums būs sniega bumbu laternas – no sniega pikām uzbūvē nelielu namiņu, kurā ievieto aizdedzinātu sveci.

sniega laterna

Ideja! Burciņu svečturī vari ielikt arī eglīšu lampiņas ar baterijām. Tikai uzliec vāku, lai tās mitrumā nesaplīst.

Cienasts:
Kā cienastu ciemiņiem piedāvā tēju, siltu upeņu vai granātābolu sulu termosā. Sulai var pievienot ziemīgās garšvielas, piemēram, kanēļa standziņas, krustnagliņas, apelsīna šķēles.

pikniks ziemā

Pamatēdienā pasniedz siltu zupu, pīrādziņus vai sātīgu sacepumu. Siltos ēdienus siltus līdz ēšanas brīdim vari saglabāt, trauku rūpīgi ietinot folijā. Iedvesma gardam sāļajam pīrāgam -> Sāļais pīrāgs.

Savukārt salātu kārtojumu stikla burciņās, popkornu papīra turzās, kā arī cepamos zefīrus piedāvā kā uzkodu.

cepamais zefirs

Izklaides:
Ja pikniku organizējat pie dīķa un tas ir pietiekami aizsalis, tad var rīkot slidošanas sacensības vai hokeja turnīru! Vēl ziemā lielu jautrību sagādā šļūkšana pa kalnu ar ragaviņām, slēpošana, piku mešana mērķī, zīmēšana sniegā, kā arī pikošanās komandās.

Sajūsmu mazajiem ballētājiem noteikti izraisīs sniega vīru skaistumkonkurss vai sniega skulptūru veidošanas sacensības!

sniegavīru skaistumkonkurss

Pirms svinībām atceries informēt viesus par pienācīgu apģērbu un apaviem!

2. Orientēšanās sacensības mežā

Orientēšanās sacensības Latvijā šobrīd ir ļoti populāra nodarbe, un tā var kļūt arī par ballītes centrālo nodarbi! Orientēšanās trasi var veidot paši vai, pieaicinot jomas profesionāļus.

Vietas iekārtošana:
Iepriekš nepieciešams izvietot kontrolpunktus. Izdomā vienu frāzi, piemēram, “Sveicam svētkos!”, “Dzimšanas diena” vai jebkuru citu kontrolpunktu atšifrējumu (pareizo frāzi). Atbilstoši atšķirīgo burtu skaitam, mežā izliek kontrolpunktus, kuros redzami burti un atbilstīgi cipari. Burtam atbilst cipars, piemēram, A ir 15 utt. Dalībniekiem izsniedz karti, kur atzīmēti atrodamie punkti ar cipariem, kas lapas apakšā veido atrodamo frāzi.

orientēšanās ziemā

Ja viesu pulks ir kupls, to var sadalīt komandās. Uzvarētājiem balvās var pasniegt pašdarinātu “Gaviļnieka kausu” vai, piemēram, baranku medaļas!

baranku medaļas bērniem

Cienasts:
Noteikti parūpējies par siltu dzērienu termosā, lai varētu sasildīties nepieciešamības gadījumā.

Kā gardumu pēc kārtīgas dzīvošanās pa āru var piedāvāt pašceptas siltās maizītes vai ogu mafinus. Iedvesmojies no Rimi Gardēži receptes -> Melleņu mafini.

Izklaides:
Līdzi var paņemt dažādus dārzeņus un augļus – burkānus, kāpostus, ābolus, puķkāpostus - un palikt zem kāda koka kā svētku cienastu meža zvēriem. Ziemas spelgonī viņi to īpaši novērtēs!

Tālākās aktivitātes, ja vieta un laiks atļauj, turpiniet mājās ar gardumiem un jautrām spēlēm. Dažas idejas istabas spēlēm var atrast šeit -> Spēles telpās.

3. Aktīvas ballīte iekštelpās

Ja dzimšanas diena iekrīt laikā, kad ārā nav sniega vai sals ir pārlieku liels, lieliska ballīte garantēta arī iekštelpās! Svinības vari rīkot savā mājoklī vai ārpus mājas - pieejams plašs aktivitāšu klāsts, ko vērts izmēģināt:

Lēkāšana pa batutu. Šobrīd Rīgā ir atklāts liels iekštelpu batutu parks Jumpspace.lv, kurā bērni var kārtīgi izdauzīties. Pirms lēkāšanas noteikti izrunājiet drošības noteikumus, lai izvairītos no traumām.
Klinšu kāpšanas siena. Klinšu kāpšana ir fiziski aktīva nodarbe, kas liek domāt, ļauj piedzīvot ekstrēmas sajūtas un ir lielisks laika pavadīšanas veids. Klinšu kāpšanas sienas pieejamas vairākās vietās Rīgā, arī Ventspilī, Bauskā, Madonā, Saldū u.c. pilsētās.
Slidošana ledus hallē. Teju katrā lielajā Latvijas pilsētā ir ledus halle, kura piedāvā publisko slidošanu, kā arī slidu nomu.
Bumbu istaba. Ienirsti baseinā, kas pildīts ar mīkstām un drošām plastmasas bumbām. Šāda izdauzīšanās vieta bērniem pieejam vairākās Latvijas pilsētās – Rīgā, Valmierā, Liepājā u.c. pilsētās.

Vietas iekārtošana:
Kad svinību vieta ir atrasta, parūpējaties par ziemīgas noskaņas radīšanu. Tās var būt baltas papīra karodziņu virtenes, greznas lampiņu virtenes stikla traukos vai papīra pomponi.

kā dekorēt bērna ballītes vietu

Vienam dekoram nepieciešams:
* 5 loksnes zīdpapīra (krāsas var miksēt);
* Lenta iekāršanai;
* Šķēres.

Darba gaita:
1. Saliec zīdpapīra loksnes vienu virs otras un saloki kā vēdeklīti;
2. Salocītajam vēdeklītim pa vidu iesien lentu un kantainos lapu stūrus ar šķērēm nogriez pusapaļus.
3. No abiem sāniem lēni un rūpīgi pa vienai uz augšu cel zīdpapīra loksnes, veidojot pomponu bumbu.
4. Sakārto zīdpapīra loksnes pēc vajadzības un iekar tās pie loga, lampas vai jebkur citur.

Cienasts:
Arī ēdienu izvēlē un dekoros pieturies pie ziemas tematikas! Piemēram, kūku vari rotāt ar baltām kokosa skaidiņām un saldām “sniega” pikām.

Kūka dzimšanas dienai ziemā

Svētki

18. Janvāris, 2017


Lasi vairāk