Veselīgi našķi, ko likt Ziemassvētku paciņās

Kad bērnudārzu grupiņās ciemojas Ziemassvētku vecītis, viņa maisā parasti var atrast paciņas bērniem, kurās glīti iesaiņoti dažnedažādi kārumi. Tomēr klasisko cepumu un konfekšu vietā ir vērts pameklēt veselīgākas alternatīvas.

Ko likt dāvanu maisiņos, izvēlas uztura speciāliste un “Rimi bērniem” eksperte Olga Ļubina.

Kārumi, kas nesatur glutēnu

Ziemassvētkos ir svarīgi arī padomāt par bērniem, kuri nepanes glutēnu, tāpēc ir spiesti ievērot atbilstošu diētu. Mēs centāmies dāvanu maisiņā iekļaut ne tikai klasiskus produktus, ko daudzi pazīst kā bezglutēna, piemēram, “Schar” vai “Gullon”, bet to papildināt arī ar jauniem produktiem, kā, piemēram, Lielezera “Kraukšķi”, kā sastāvā ir ķirbju un saulespuķu sēklas, mandeļu plāksnītes un griljāža. Mans atklājums ir arī karameles ar aveņu gabaliņiem un skuju konfektes – ne tikai saldi, bet arī veselīgi. Kā dzērienu iesaku pielikt klāt kādu bio smūtīju. Iesaku arī neaizmirst klasiskās dzērvenes cukurā, kas bērniem ziemā palīdzēs uzņemt C vitamīnu.

Šajā Ziemassvētku paciņā liekam šādus produktus: dzērvenes pūdercukurā, “Rāmkalnu” pastilas, “Gullon” cepumus ar šokolādes gabaliņiem, “Schar” apelsīnu cepumus, bio smūtiju, “Lielezera” kraukšķi, mandeļu mežģīnes, skuju konfektes “Meža maģija”, “Madonas karameles” ar aveņu gabaliņiem.

Kārumi bez pievienota cukura

Šāda paciņa noderēs bērniem, kuru vecāki uztraucas par pārlieku lielu cukura daudzuma uzņemšanu ikdienā. Īpaši aktuāli tas ir bērniem ar lieko svaru un cukura diabēta pacientiem. Tomēr arī šajā gadījumā jāpatur prātā: lai cik veselīgi būtu produkti, svarīga ir mērenība!
Šajā Ziemassvētku našķu paciņā var likt šādus produktus:
“Rasēnu” bez piedevām, “Karameļu darbnīcas” augļu ledenes uz kociņa (tās satur saldinātāju – izomaltītu; uz tā rēķina ir samazināts cukura daudzums), 100% augļu konfektes, “Veri beri” augļu želejkonfektes, “Rāmkalnu” dzērveņu sukādes, “Rimi” augļu un sēklu batoniņus, augļu un riekstu batoniņus “nākd. Berry delight”, mandarīnus. Būs ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi!

Saldumi, kuros neatrast olas

Vēl viens produkts, ko bieži nepieciešams izslēgt no bērna ikdienas ēdienkartes pārtikas alerģijas dēļ, ir olas. Produktus, kas nesatur olas vai olu sastāvdaļas, veikalos atrast ir ļoti grūti. Tāpēc olu alerģijas gadījumā es iesaku produktus meklēt veikalu plauktos, kur novietota vegāniem paredzēta produkcija. Produkts, kas atbilst vegānu prasībām, automātiski nevar saturēt olas vai piena sastāvdaļas.
Šajā dāvanu paciņā liekam “Oreo” cepumus, “Rāmkalnu” rabarberu sukādes, želejkonfektes “Jelly Bean”, “Rimi” karalisko riekstu un žāvētu augļu maisījumu, “Skrīveru” plūmes tumšajā šokolādē, 100% ogu konfektes, dzērvenes šokolādē “Meža veltes”, zemesriekstu un sēklu maisījuma griljāžu, auzu pārslu batoniņu ar aprikozēm un mandelēm.

Lai veselīgi svētki!

Svētki

16. Decembris, 2018


Lasi vairāk