Rimi bērniem logo

Ziemassvētku foto stūris virtuālam sveicienam draugiem. Foto padoms

Šajā svētku laikā, kad nevaram satikt radus un draugus, jāmeklē citi veidi, kā citam citu iepriecināt un mierīgi pavadīt svētkus. Rimi Bērniem eksperti Lība Smildziņa un Klāvs Smildziņš dalās idejās, kā iekārtot omulīgu foto stūri mājās!

Vispirms vajadzētu atrast piemērotāko vietu mājās, kur iekārtot foto stūri. Gan tādu, lai tam var ērti tikt garām, gan arī tādu, kur ir piemērots fons – vienkrāsaina siena, aizkari u.tml.

Iekārtošanā iekļauj lietas, kuras tev liek justies omulīgi, piemēram, spilveni vai pleds. Šeit par pamatu grīdai ir izmantoti nelietojami aizkari.Foto stūra piemīlību rada dažādi nieciņi – eglītes rotājumi, lampiņas, dažādi dabas materiāli, sveces. Lai svētku bildes neizskatītos “plakanas”, atrodi kādu kasti, krēslu vai groziņu, kuru izmantot kā paaugstinājumu svecēm vai dekoriem.

Dabas materiāli foto stūri padarīs dzīvīgāku, tāpēc tajā var iekļaut eglīti, priežu zarus, kuri ielikti vāzē vai spainī, čiekurus vai ziedus.

Foto stūrim svinīgumu piešķirs zari ar bumbuļiem
Nepieciešams: sausi zari, balta krāsa, ota, striķis.
Veidošana: vispirms nokrāso zarus. Kad tie nožuvuši, nogriez neliela garuma striķi un piesien abos zara galos. Visā tā garumā dažādos augstumos piestiprini bumbuļus, kaltētus apelsīnus un citus svētku dekorus. Izveidoto dekoru stiprini pie sienas ar izturīgu līmlenti.

Avīžu zvaigznes radīs rotaļīgumu
Nepieciešams: izlasītas avīzes, līmes zīmulis, šķēres, abpusējā līmlente.
Veidošana: vienu avīzes lappusi saloki kā vēdekli – noloki vienu pusi, tad otru un tā aizloki līdz galam. Aizlocīto avīzi loki vēl uz pusēm un abas puses salīmē kopā. Vienai zvaigznei būs nepieciešamas trīs šādas daļas. Kad tās ir salīmētas kopā, zvaigznes var stiprināt pie sienas vai iekārt egļu vai priežu zaros.

Lai priecīgi un radoši svētki!

Svētki

22. Decembris, 2020


Lasi vairāk