Biežākās kļūdas zīdaiņa ģērbšanā

Lai arī zīdaiņa ģērbšana varētu šķist elementārs process, joprojām vairums vecāku autiņbiksītes mazulim maina nepareizi un arī ģērbšanos padara bērnam nepatīkamu. Kādas ir biežākās kļūdas un kā mazuli apģērbt pareizi, rāda “Rimi bērniem” eksperte, fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča.

Autiņbiksīšu maiņa

Nepareizi!
Parasti vecāki, kad ir attaisījuši netīro autiņbiksīšu klipšus, satver mazuli aiz kājām un ceļ uz augšu, lai zem dupša varētu palikt tīrās. Šādi tiek saspiestas mazuļa aknas un diafragma, kas ietekmē arī viņa elpošanu.

Pareizi!
Bērnu nogulda uz muguras. Autiņbiksīšu klipšus attaisa un mazuli apveļ uz sāna. Blakus noliek tīrās autiņbiksītes. Bērnu atkal apveļ uz muguras, lai autiņbiksītes atrastos zem dupša. Sastiprina autiņbiksīšu klipšus.


Drēbju uzvilkšana

Nepareizi!

Bikses nevajag uzspīlēt bērnam kājās ar varu. Tas ir nepatīkami, līdz ar to ģērbšanās process mazajam rada diskomfortu. Arī velkot kreklu vai jaku, nav pareizi bērna roku ar varu izvilkt cauri jakas vai krekla piedurknei.

Pareizi!

Pieaugušais bikšu staru vispirms uzrota sev uz plaukstas, tad ar pirkstiem apņem bērna pēdu un mierīgi izritina bikšu staru visas kājas garumā. To pašu izdara ar otru staru. Tad apveļ mazuli uz viena, tad uz otra sāna, lai bikses varētu uzvilkt pāri dupsim.

Arī krekla piedurkni visā garumā sarota un no iekšpuses pietur ar pirkstiem. Tad ar to aptver bērna plaukstu un izritina uz rokas. Pēc tam apveļ mazuli uz viena sāna un sakārto kreklu zem muguras, tad apveļ uz otra sāna un kreklu izvelk tā, lai mugura būtu nosegta. Nogulda bērnu atkal uz muguras un tāpat sarotītu arī otru krekla piedurkni uzvelk otrā rokā.


Nepogājama krekla uzvilkšana

Nepareizi!
Kreklu nevelk pāri bērna sejai! Tas mazulim sagādā diskomfortu, jo ir brīdis, kad mazulis nesaprot, kas šeit notiek!

Pareizi!

Bērnu apveļ uz vēdera un pāri viņa galvai pārvelk kreklu. Šādi mazulim netiek radīta situācija, ka kādu brīdi viņš vispār neko neredz.

Kā mazuli noģērbt

Nepareizi!

Nepareizi ir drēbes vilkt nost, tās satverot un velkot aiz bikšu starām vai krekla piedurkņu galiem. Šādi bērnam nav ērti, viņa ekstremitātes tiek stieptas, kas rada diskomfortu.

Pareizi!

Noģērbt vajag tāpat kā saģērbt – tikai pretējā secībā.


Kas vēl jāzina par bērna ģērbšanu

  • Lai arī bērns ir pavisam mazs, viņu ģērbjot, pieaugušajam vajag mierīgā balsī skaidrot savas darbības. Tas bērnam liek justies droši.
  • Nevajadzētu bērnu ģērbt ātri, bet gan maigi, lēnā tempā. Ātras kustības mazais nespēj aptvert, un tas viņu satrauc un nogurdina.
  • Ja ģērbšanas laikā mazulis raud, darbošanos vajag pārtraukt, bērnu nomierināt un tikai tad turpināt iesākto.

Foto: Jānis Saliņš

Veselība

01. Novembris, 2018


Lasi vairāk