Rimi bērniem logo

Grūtniecības pirmās pazīmes. Tās jāzina katrai sievietei

Grūtniecības pazīmes der zināt visām sievietēm. Ja ir vairāku šo pazīmju kopums, droši var iet uz aptieku iegādāties grūtniecības testu. Ja tas parāda pozitīvu rezultātu, nākamais solis ir doties pie ārsta. Par pirmajām grūtniecības pazīmēm atgādina “Rimi Bērniem” eksperte, ārste Sanita Mitenberga.Nav mēnešreižu

Iztrūkstošas mēnešreizes parasti ir pirmais signāls, ka, iespējams, esi stāvoklī, īpaši – ja līdz šim tavs menstruālais cikls bijis regulārs.


Slikta dūša un vemšana
Šī pazīme parasti parādās 2–10 nedēļu laikā pēc apaugļošanās. Sliktas dūšas intensitāte katrai sievietei atšķiras: vienai tā vispār var nebūt, otrai var būt neliels nelabums, bet trešajai – slikta dūša, kas beidzas ar vemšanu. Visbiežāk nelabums jūtams no rīta tukšā dūšā, bet var būt arī jebkurā citā diennakts laikā. Var parādīties nepatika pret konkrētiem ēdieniem un smaržām.


Jutīgi krūšu gali
Ļoti agrā grūtniecības stadijā ap laiku, kad gaidi mēnešreizes, iespējams, pamanīsi, ka brūnie aplīši ap krūšu galiem ir kļuvuši tumšāki un lielāki diametrā. Pēc tam tie kļūst jutīgi un pat sāpīgi. Jutīgums parasti parādās apmēram trešajā grūtniecības nedēļā un var ilgt visu grūtniecības laiku. Uz krūtīm var būt redzamas tumšākas vēnas un ar laiku parādīties tumša svītra no nabas līdz kaunuma kaulam. Krūtis kļūst lielākas.


Izdalījumi
Pašā grūtniecības sākumā blāvi rozā izdalījumi nav nekas neparasts. Tie parādās laikā, kad apaugļotā olšūna nonāk dzemdē un tur implantējas. Izdalījumu daudzums būs mazāks nekā mēnešreižu laikā, tie neizdalīsies vienmērīgi un būs rozā nokrāsā.

Nogurums līdzinās pilnīgam spēku izsīkumam. Viss ir pareizi: gaidot mazuli, tavs ķermenis šādā veidā gatavojas lielajām pārmaiņām – bērna iznēsāšanai.

Nogurums
Iespējams, sākumā to noturēsi par pārstrādāšanās vai neizgulēšanās pazīmi, bet vēlāk apjautīsi, ka nogurums ir netipisks un līdzinās pilnīgam spēku izsīkumam. Viss ir pareizi: gaidot mazuli, tavs ķermenis šādā veidā gatavojas lielajām pārmaiņām – bērna iznēsāšanai. Taču tas nav iemesls raizēm, jo lielākoties nogurums pazūd pēc 12. grūtniecības nedēļas.


Garastāvokļa svārstības
Jau no pirmās grūtniecības dienas sievietes ķermenī notiek milzīgas hormonālas svārstības, kas var ietekmēt garastāvokli. Raudulīgums, emocionāla jūtība, viegls aizkaitinājums var būt vienas no pazīmēm, kas liecina, ka ir pieteicies mazulis.


Paaugstināta ķermeņa temperatūra
Ar grūtniecību viss ir kārtībā, ja ķermeņa temperatūra ir nedaudz paaugstināta – ap 37 grādiem. Tas notiek pirmajās grūtniecības nedēļās, kamēr ķermenis vēl nav aptvēris jauno situāciju.

Hormonu ietekmē atslābinās visa muskulatūra, tostarp arī urīnpušļa sieniņas. Tas ir iemesls, kāpēc uz tualeti gribas doties biežāk.

Biežāka urinēšana
Hormonu ietekmē atslābinās visa muskulatūra, tostarp arī urīnpušļa sieniņas. Tas ir iemesls, kāpēc uz tualeti gribas doties biežāk. Atslābināto muskuļu dēļ var parādīties arī aizcietējumi, jo palēninās zarnu aktivitāte. Hormonālās pārmaiņas agras grūtniecības laikā var radīt vēdera uzpūšanās sajūtu, līdzīgu tai sajūtai, kādu dažas sievietes izjūt pirms menstruāciju sākšanās.


Parasti grūtniecības testi, kuru veikšanai izmanto dažus pilienus urīna, atbildi sniedz jau 10–14 dienas pēc apaugļošanās. Ja testa rezultāts ir negatīvs, bet joprojām jūties tā, it kā būtu stāvoklī, var nodot asins analīzes, kas ir daudz precīzākas, un tā grūtniecību var noteikt jau 8–10 dienas pēc apaugļošanās.

Veselība

24. Augusts, 2018


Lasi vairāk