Trīs tipiskākās kļūdas zīdaiņa turēšanā

Joprojām vairums vecāku savu mazuli uz rokām nēsā nepareizās pozās. Pret to nevajadzētu izturēties vieglprātīgi, jo mazam bērnam muskuļi un kauli vēl nav nobrieduši. Kā zīdaini turēt un no kādām pozām izvairīties, rāda “Rimi bērniem” eksperte, fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča.

Rādām, kā mazuli turēt nav pareizi un kā viņu vajadzētu turēt:

NEPAREIZI!

Bērns tiek turēts vertikāli. Pieaugušais ar vienu roku balsta mazuļa dupsi, ar otru – pietur aiz kakla.

Šajā pozā viss bērna svars balstās uz dibenu. Mazajam kauli vēl nav nobrieduši, tāpēc šāda poza veicina mugurkaula un astes kaula deformāciju.


PAREIZI!

Bērns jāsatver tādā kā ligzdiņā, lai tiktu atbalstīta viņa galva, mugura, dibens. Šādi svars izlīdzinās un netiek noslogots mazuļa nenobriedušais mugurkauls.


NEPAREIZI!

Bērns tiek turēts vertikāli, ar muguru pret pieaugušo, viņu pieturot aiz padusēm un atbalstot viņa dibenu.

Arī šajā pozā mazulis it kā sēž uz pieaugušā rokas, attiecīgi viss viņa svars gulstas uz dibenu, tādējādi pārmērīgi noslogojot mugurkaulu.


PAREIZI!

Bērnu uz rokām tur slīpi tā, lai tiktu atbalstīts viņa iegurnis, mugura, kakls, galva. Mazulis pilnībā balstās pret pieaugušo.


NEPAREIZI!

Bērns tiek turēts sāniski, mazuļa kakls atbalstās uz pieaugušā rokas.

Šajā pozā tiek kairināta zīdaiņa miega artērija, tiek saspiests viņa kakls. Bērns guļ asimetriski, tāpēc šī poza veicina kakla un plecu joslas deformāciju.

PAREIZI!

Bērns guļ uz vēdera un pilnībā simetriski balstās uz pieaugušā rokām: viena roka balsta mazuļa krūškurvi, otra – vēderu un dupsi.

Foto: Jānis Saliņš

Veselība

16. Oktobris, 2018


Lasi vairāk