Vingrojumi muskuļu tonusa mazināšanai bērniem 3 mēnešu vecumā. VIDEO

Lai arī daudzi jaunie vecāki uztraucas, ka viņu bērnam ir paaugstināts muskuļu tonuss, šādām bažām ne vienmēr ir pamats. Rimi Bērniem eksperte, sertificēta fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča skaidro, ka paaugstināts muskuļu tonuss bērniem līdz 3 mēnešu vecumam ir fizioloģiska norma.

Rimi Bērniem eksperte Jekaterina Bovtramoviča ir sagatavojusi vingrojumus, kas palīdzēs mazināt paaugstinātu tonusu ķermeņa augšdaļā zīdaiņiem 3 mēnešu vecumā.

Vecākiem jāizmanto maigas rotējošas kustības, glāstīšana un uzmanīga apļošana. Mazuļa plaukstas masāža, pieskaršanās palmārajai virsmai jeb plaukstas iekšpusei, piemērotu mantiņu piedāvāšana samazina tonusu pirkstos un plaukstās.

Uzmanību! Līdz 3 mēnešu vecumam bērna rokas celt uz augšu nedrīkst.

Ja neievēro pareizus hendlinga un pozicionēšanas principus, sēdinot bērnu šūpulī, ilgstoši tur viņu vecumam nepiemērotās pozās, arī pavisam veselam mazulim var sākt veidoties paaugstināts muskuļu tonuss.

Labākais, ko vecāki var darīt mazuļa veselības labā, ir pareizi viņu celt, pārģērbt, nēsāt, aprūpēt

Muskuļu tonuss ir visiem cilvēkiem. To, vai tas ir normāls, paaugstināts vai pazemināts, regulē nervu sistēma. Labākais, ko vecāki var darīt mazuļa veselības labā, ir pareizi viņu celt, pārģērbt, nēsāt, aprūpēt. Ja zīdainim paaugstināts tonuss saglabājas arī pēc 3 mēnešu sasniegšanas, to uzskata pa patoloģiju.

Biežāk paaugstināts tonuss ir saliecējmuskuļos – roku, kāju, plaukstu muskuļos –, kas saliec locekļus, kad bērns vēl atrodas mammas dzemdē. Saliektā poza kādu laiku saglabājas arī pēc dzemdībām. Pamazām bērnam augot, tonuss samazinās. Ir noteikti vingrojumi, kas var palīdzēt mazināt šādu fizioloģisko tonusu, tomēr, kā uzsver fizioterapeite, svarīgākais ir pareizi sakārtota vide, bērna pozicionēšana un pareiza ikdienas aprūpe.

Veselība

09. Janvāris, 2020


Lasi vairāk