TIEKAMIES RIMI RĪGAS MARATONĀ

2023. gads Rīgā tiks aizvadīts skriešanas zīmē! Rimi Rīgas maratons 6. un 7. maijā kā flagmanis sagatavos trases un skrējējus pirmajam Pasaules čempionātam skriešanā Rīgā, kas norisināsies šajā rudenī.

6. un 7. maijā dažādu distanču trasēs startēs vairāki tūkstoši dalībnieku no Latvijas, tai skaitā virkne ar Latvijas uzņēmumu komandām. Piedalīsies ārvalstu skriešanas entuziasti, kā arī daļa skries virtuāli no savām mājām no vismaz 60 pasaules valstīm. Skriešanai un aktīvam dzīvesveidam nav robežu!

Distances

2023. gada maijā varēs skriet gan paši mazākie, gan pieredzējušākie, izvēloties sev piemērotu distanci – “DPD jūdze”, 5 km un 10 km, kā arī pusmaratona un maratona distances.

Iepazīsties ar distancēm un apskati trases karti.

Uzzini vairāk

Rimi komandu kauss

Rimi Rīgas maratonā ik gadu startē vairāk nekā 500 Latvijas vadošo uzņēmumu kolektīvu komandas, tāpēc šogad organizatori apņēmušies noskaidrot aktīvākos Latvijas uzņēmumus, kopā ar rimi izveidojot Rimi komandu kausu. Dalībai Rimi komandu kausā automātiski kvalificēsies tās komandas, kurās būs vismaz 15 dalībnieku un visiem būs norādīts identisks komandas nosaukums. Savukārt balvā labākajām komandām balvās tiks dalības Pasaules čempionāta skriešanā Rīgā masu startos.

Uzzini vairāk

Olimpiskā bērnu diena

6. maijā Rimi Rīgas maratons kopā pulcēs tūkstošiem mazo ziķeru, lai uzsāktu vai nu savus pirmos soļus skriešanas trasītēs vai startētu savā pirmajā sprintā, vai dotos “DPD jūdzes” distancē kopā ar savu ģimeni. Šogad medaļas bērniem pasniegs Latvijas olimpieši, lai iedvesmotu sportiskiem sasniegumiem arī nākotnē.

Reģistrēties Bērnu dienai

Skriešana iesācējiem

Neatkarīgi no tā, vai vēlies uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, zaudēt svaru vai vienkārši baudīt svaigu gaisu, skriešana ir lielisks veids, kā sasniegt savus mērķus. Tomēr skriešanas uzsākšana dažkārt var mulsināt, it īpaši, ja šajā sporta veidā esi iesācējs. Kopā ar Anitas Siliņas atbalstu esam apkopojuši padomus skriešanas uzsākšanai un sagatavojuši nelielu treniņu plānu, lai palīdzētu pārvarēt pirmos šķēršļus un uzsākt ar vieglu soli. Sākot ar apņemšanos un motivāciju līdz pareiza skriešanas ekipējuma izvēlei – Anitas padomos atradīsi daudz vērtīga. Velkam skriešanas apavus un aiziet!

Padomi

Sagatavošanās treniņi Mežaparkā

Lai Rimi Rīgas maratonā startētu savā vislabākajā gatavības formā, aicinām uz sagatavošanās treniņiem Mežaparkā – tie norisinās katru svētdienu plkst. 10.00 līdz pat pasākuma norises nedēļai. Plašā treniņu atbalsta programma domāta visu līmeņu skriešanas mīļotājiem, nodrošinot daudzveidīgus treniņus pieredzējušu treneru un treniņu grupu vadītāju vadībā. Treniņu daudzveidība ļauj ikvienam skrējējam izvēlēties savam līmenim atbilstošu slodzi, lai ar treneru un treniņu biedru atbalstu sasniegtu izvirzīto mērķi.

Uzzini vairāk par treniņiem

Skrien – zaļākai rītdienai

Rimi Rīgas maratons kļuvis par pirmo liela mēroga sporta notikumu Baltijā, kas izvērtējis savu ietekmi uz vidi, veicot CO₂ᵉ emisiju jeb oglekļa pēdas nospieduma aprēķinus. Kompensējot pērn radītās emisijas, tika iestādītas 3000 priedītes Mežaparkā un 3000 eglītes visā Latvijā un Rīgas pašvaldības aģentūrai Rīgas gaisma tika uzdāvināti 49 energoefektīvi gaismekļi, lai kopā apgaismotu 22 gājēju pārejas Rīgā.

VESELĪGAS MALTĪTES