Single image Single mobile image

TIEKAMIES RIMI RĪGAS MARATONĀ

Šogad Rimi Rīgas maratons 18. un 19. maijā norisināsies jau 34. reizi, un tas neapšaubāmi ir Baltijā vērienīgākais tautas sporta pasākums, kas pulcēs ap 30 000 dalībnieku no vairāk nekā 80 pasaules valstīm.

Šogad ikvienam skrējējam būs iespēja izskriet unikālā pirmā Pasaules čempionāta skriešanā Rīgā trases, kurās pagājušā gadā tika kronēti pasaules čempioni pusmaratonā, 5 km un jūdzē, kā arī piedzīvoti divi pasaules rekordi un divi Latvijas rekordi 5 km un jūdzes distancēs. Vēsturiskajās trasēs, kas Rīgu padara unikālu pasaules skriešanas kartē, varēs izskrieties tūkstošiem ārvalstu maraton-tūristu un Latvijas skrējēju!

Distances

2024. gada maijā varēs skriet gan paši mazākie, gan pieredzējušākie, izvēloties sev piemērotu distanci – DPD jūdze, 5 km un 10 km, kā arī pusmaratona un maratona distances.

Iepazīsties ar distancēm un apskati trašu kartes.

Uzzini vairāk

Rimi komandu kauss

Rimi Rīgas maratonā ik gadu startē vairāk nekā 500 Latvijas vadošo uzņēmumu kolektīvu komandas, un nu jau vairākus gadus savā starpā sacenšas Rimi komandu kausā mazo, vidējo un lielo komandu ieskaitē. Dalībai Rimi komandu kausā automātiski kvalificēsies tās komandas, kurās būs vismaz 15 dalībnieku un visiem būs norādīts identisks komandas nosaukums. Savukārt labākās komandas tiks pie īpašiem apbalvojumiem un balvām!

Uzzini vairāk

Olimpiskā bērnu diena

18. maijā Rimi Rīgas maratons kopā pulcēs tūkstošiem mazo ziķeru, lai uzsāktu vai nu savus pirmos soļus skriešanas trasītēs vai startētu savā pirmajā sprintā, vai dotos “DPD jūdzes” distancē kopā ar savu ģimeni. Šogad Olimpiskā bērnu diena norisināsies 11. novembra krastmalā, un sportiskiem sasniegumiem olimpiskajā gadā bērnus iedvesmos arī Latvijas olimpieši.

Reģistrēties Bērnu dienai

Skriešana iesācējiem

Neatkarīgi no tā, vai vēlies uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, zaudēt svaru vai vienkārši baudīt svaigu gaisu, skriešana ir lielisks veids, kā sasniegt savus mērķus. Tomēr skriešanas uzsākšana dažkārt var mulsināt, it īpaši, ja šajā sporta veidā esi iesācējs. Kopā ar treneres Anitas Siliņas atbalstu esam apkopojuši padomus skriešanas uzsākšanai un sagatavojuši nelielu treniņu plānu, lai palīdzētu pārvarēt pirmos šķēršļus un uzsākt ar vieglu soli. Sākot ar apņemšanos un motivāciju līdz pareiza skriešanas ekipējuma izvēlei – Anitas padomos atradīsi daudz vērtīga. Velkam skriešanas apavus un aiziet!

Padomi

Sagatavošanās treniņi Mežaparkā

Lai Rimi Rīgas maratonā startētu savā vislabākajā gatavības formā, aicinām uz Elektrum enerģiskajiem treniņiem Mežaparkā – tie norisinās katru svētdienu plkst. 10.00 līdz pat pasākuma norises nedēļai. Plašā treniņu atbalsta programma domāta visu līmeņu skriešanas mīļotājiem, arī iesācējiem, nodrošinot daudzveidīgus treniņus pieredzējušu treneru un treniņu grupu vadītāju vadībā. Treniņu daudzveidība ļauj ikvienam skrējējam izvēlēties savam līmenim atbilstošu slodzi, lai ar treneru un treniņu biedru atbalstu sasniegtu izvirzīto mērķi.

Uzzini vairāk par treniņiem

Skrien – zaļākai rītdienai

Rimi Rīgas maratons ir pirmais lielais masu pasākums Baltijas valstīs, kas ne tikai aprēķinājis pasākuma radīto CO₂ᵉ jeb oglekļa pēdu, mudinot skrējēju komūnu iesaistīties dažādās ilgtspējas aktivitātēs, bet arī trīskāršā apjomā to kompensējis, gan iestādot priežu mežu pie Bābelīša ezera, gan energoefektīvi apgaismojot 23 gājēju pārejas Rīgā, tādējādi “atdodot atpakaļ” Rīgai jeb investējot virknē ilgtspēju veicinošu projektu savā norises vietā – Rīgas pilsētā.

VESELĪGAS MALTĪTES