Palīdzam radīt svētkus!

Padomi • 01. Decembris, 2021
Lai Ziemassvētkus izdotos baudīt, vairojot prieku lūpu kaktiņos, skaisti, mājīgā, mīļā un sirdi sildošā atmosfērā, iesakām tiem gatavoties laikus. Svētki ir jāsvin un jāsvin tie skaisti!
 

Kā rotāt māju svētkos?

LED lampiņas svētku sajūtu gaišāku padarīs kā dzīvoklī, tā privātmājā. Daudz krāsainas lampiņas modē ir tikai amerikāņu filmās. Dekorējot mājokli ar virtenēm, izvēlies 1-2 krāsu lampiņas. Ja pirmā virtene nopirkta ar silti baltām LED lampiņām, tad pēc svētkiem akcijās vai nākamā gadā ieteicams iegādāties tādas pašas krāsas lampiņas. Pagalmā ar lampiņām var dekorēt ne tikai kokus un krūmus, bet arī mājas pažobeli. Rotājot balkona margas, greznākam izskatam papildini tās ar pītu skuju koku zaru virteni. Savukārt, dzīvoklī lampiņas iekar aizskaru stangās. Šobrīd aktuāli logos izvietot gaismas objektus, piemēram, dažādu formu un krāsu papīra zvaigznes. Pietiek ar vienu zvaigzni, lai radītu svētku noskaņu.

Durvju vainags

Nesen pie mums Ziemassvētku vainagi uz māju durvīm bija retums. Šobrīd tos aizvien vairāk manām līdztekus adventes vainagiem un eglītēm. Ar skaistu durvju vainagu priecēsi ne tikai mājiniekus, bet arī kaimiņus un garāmgājējus. Arvien populārāk kļūst vainagus izveidot pašiem, apmeklējot meistarklases vai izmantojot DIY (latv.val.: dari pats) komplektus vai padomus. Iegādājies metāla vainagu pamatni vai uztaisi pats no mežā atrastiem zariem. Egļu, priežu vai kadiķu zariņus un čiekurus salasi mežā, papildini dabas veltes ar pāris košām eglīšu bumbiņām un eksotiskāka auga, piemēram, eikalipta, zariņu un iegūsi greznu svētku dekoru.

Kā rotāt eglīti?

Ziemassvētku eglīte ir svētku centrālā rota. Izvēloties tai rotājumus, iedvesmojies no savas mājas krāsu paletes. Izmanto krāsas, kuras ir sastopamas interjerā, un papildini tās ar košākiem vai metāliskiem akcentiem. Nebaidies no dažādiem materiāliem, faktūrām un formām, bet saglabā krāsu gammu. Esošos rotājumus gadu no gada papildini ar saskanīgiem jauniem, veidojot savu rotājumu kolekciju. Mainoties interjeram, rotājumus pārkrāso vai atsvaidzini, pielīmējot, piemēram, pērlītes vai lentītes. Pirms kārt rotājumus, izvij eglītes zaros silti baltas LED lampiņas, lai papildus gaismiņa vakaros dod maģisku noskaņu. Virtenes uz baterijām ir praktiskākas, jo nav nepieciešams pagarinātājs vai elektrības rozete tuvumā. Kā arī neaizmirsti par eglītes “kājas” paslēpšanu, ieliekot to grozā vai paslēpjot, piemēram, starp plediem un dekoratīviem spilveniem.

Svētku galda noformējums

Pie svētku galda pulcējas visa ģimene. Tādēļ svētkos rotā ne tikai eglīti, bet aicini mīļos pie skaisti klāta galda. Gaumīgā kopskatā galda klājums saskan ar pārējo mājas noformējumu. Tāpēc ievēro konsekvenci krāsu izvēlē, nesaraibinot un izvēloties galda dekoriem līdz trīs krāsām. Svētku klājuma pamatlietas ir galdauts vai galda celiņš, trauki, galda piederumi un rotājumi. Papildini tās ar galda paliktņiem, auduma vai papīra salvetēm, svečturiem un pašu gatavotām vārdu kartiņām. Ja vēlies īpašākas vārdu kartiņas, uzraksti uz tām vēlējumu. Par rotājumiem izmanto mežā atrastos egļu, priežu zariņus un čiekurus, papildinot ar lampiņu virteni vai kādu zelta krāsas akcentu. Neatkarīgi no galda izmēra, ēdienu uz tā neliec, bet atstāj uz virtuves virsmas vai cita galda, svētku galdam atstājot vairāk vietas dekoriem un mīļām sarunām!


Populārākie raksti