Kā radināt kucēnu nokārtoties ārā?

Par suņiem • 22. Janvāris, 2020
Četrus mēnešus vecais Stafordšīras bulterjers Takers ļoti gaida savus pirmos Ziemassvētkus. Tomēr saimnieci Terēzu satrauc, ka zem svētku eglītes var gadīties “negaidīti pārsteigumi”, jo suns pieradis mazās un lielās lietas darīt tikai istabā! Kā iemācīt kucēnam savas vajadzības nokārtot ārā?

Takeram nesen beidzies vakcināciju periods – tagad suns droši var apgūt lielo pasauli ārpus dzīvokļa. Taču viņam daudz labāk patīk dzīvot siltā istabā un nokārtoties uz paladziņa – par to suns tiek paslavēts un apbalvots ar kārumu. Taču tagad saimnieki māca suni nokārtoties ārā.

Pagaidām visi mēģinājumi bijuši neveiksmīgi. Takers ārā nečurā, velkot saimnieci atpakaļ uz dzīvokli – un, līdz ko šķērsojis slieksni, tā dodas uz paladziņa pusi.

Kā Takeram saprast un pieņemt jaunos tualetes paradumus? Situāciju skaidro Rimi mājdzīvniekiem eksperte Ļena Valdmane!

Kucēni, tāpat kā cilvēku mazuļi, savas dabiskās vajadzības kārto biežāk – īpaši pēc pamošanās, ēšanas un rotaļām. Maksimālais laiks, cik kucēns var ciesties, ir vecums mēnešos plus viena stunda. Tātad Takera gadījumā – piecas stundas.

Ar ko jāsāk? Vispirms nepieciešams aizvākt paladziņus.

Kamēr saimniece ir darbā, kucēnu ieteicams atstāt ar sētiņu norobežotā vidē, nodrošinot dzeramo ūdeni un mīkstu guļvietu – bet ne paladziņu.

Nekādā gadījumā nedrīkst kucēnu sodīt, ja šmuce istabā tomēr sanākusi. Purna bāšana peļķītē vai kliegšana nepalīdzēs – tikai padarīs suni nervozāku…

Kad preventīvie pasākumi iekštelpās veikti, var doties ārā. Vairākas reizes dienā! Šeit galvenais noteikums ir būt pacietīgam. Suns var nesaprast, ko no viņa gaida un arī paladziņš ārā ne vienmēr nostrādās.

Tāpat kucēnam jaunos paradumus saprast palīdzēs vienots, strikts režīms – konkrētas pastaigas konkrētā laikā, piemēram, divdesmit minūtes pēc ēdienreizes. Savukārt ārā sunim jāpievērš uzmanība un jāvēro, kā dzīvnieks reaģē.

Ja sunim beidzot izdodas pačurāt ārā, saimnieks savu gandarījumu nedrīkst slēpt – kucēns noteikti jāpaslavē! Un nākamā pastaiga jau būs daudz vienkāršāka.


Populārākie raksti