Monta Priede
Monta Priede kinoloģe

Kad uzsākt fiziskos treniņus un kā dozēt slodzi?

Par suņiem • 01. Jūnijs, 2023
Mērķtiecīgus fiziskos treniņus izvēlētā sporta veida apguvei aktīvi var uzsākt no 8 mēnešu vecuma. Līdz 8 mēnešu vecumam ir jāiepazīstina suns ar attiecīgā sporta veida ekipējumu, lai pieradinātu, un arī svarīgi mācīt sunim skatīties, kā citi suņi to dara.

Kad suns sasniedzis 8 mēnešu vecumu, tam var likt iemauktus un sākt mācīt vilkšanu. Sākumā ir svarīgi, lai suns saprot, ka, pieliekot spēku, notiek kustība uz priekšu.

Līdz suņa gada vecumam tie var būt 3–4 vieglas intensitātes un mazas distances skrējieni nedēļā. No gada vecuma var mazliet palielināt gan intensitāti, gan apjomu. Galvenais rādītājs slodzes samērīgai dozēšanai ir suns – ja suns no galopa skriešanas pāriet riksī, tātad veicamais attālums tam ir par lielu un aktivitāte jāpārtrauc.

Labs veids, kā iemācīt vilkt – pavadas galā piestiprināt, piemēram, ripu un no priekšas motivēt suni vilkt. Komandu apguve ir būtiska mācību sastāvdaļa. Kad ir iemācītas komandas “starts” un “stop”, tam var pievienot komandu “pa labi” un “pa kreisi”. Pieaugušā vecumā tie var būt 3–4 vidējas vai augstas intensitātes skrējieni 4–5 km apjomā, sekojot līdzi suņa pašsajūtai. Skrējienu vienmēr ieteicams pabeigt uz augstas nots – tad, kad suns vēl izjūt vēlmi skriet, nevis ir jau izskrējies un pārguris, lai šī aktivitāte tam vienmēr sagādātu prieku.

Rimi Mājdzīvniekiem kinoloģe Monta Priede atgādina, ka, tuvojoties siltajai sezonai, nedrīkst veikt augstas intensitātes treniņus, ja āra temperatūra sasniedz +15 grādus.


Populārākie raksti