Monta Priede
Monta Priede kinoloģe

Kas jāzina par svaigbarošanu sunim?

Par suņiem • 26. Jūlijs, 2021
Svaigbarošana ir dabisks barošanas veids, jo satur svaigus un termiski neapstrādātus produktus.  Šis barošanas veids uzskatāms par vispiemērotāko suņiem, jo attīsta stipru žokļa muskulatūru, veicina spīdīgas spalvas, baltu zobu, spēcīgas imūnsistēmas un paaugstinātas aktivitātes rašanos.
 

Svaigbarošanas pamatā ir svaiga muskuļgaļa, kas ir galvenais olbaltumvielu avots un veido 50–70% maltītes. Kalcijs tiek uzņemts ar kauliem, skrimšļiem vai skrimšļiem ar gaļu un atbild par 30% no visas maltītes, taču atlikušos 10% ieteicams papildināt ar iekšējiem orgāniem, no kuriem 5% ir aknas. Mazāko daļu maltītes veido augu valsts produkti, kuri pirms pasniegšanas jāsasmalcina. Tāpat maltīti var papildināt ar uztura bagātinātājiem – olu, probiotiķi, spirulīnu u. c.

Rimi Mājdzīvniekiem suņu dzīves eksperte un kinoloģe Monta Sofija Briņke skaidro, ka gadījumā, ja suns ir pieradis uzturā lietot tikai sauso pārtiku, uztraukumam nav pamata, jo svaigbarošana piemērota visa vecuma un šķirņu suņiem ar dažādiem ēšanas paradumiem. Tomēr, pirms sākt svaigbarošanu, ieteicama speciālista konsultācija, jo ēšanas veids nav paredzēts hipoalerģiskiem suņiem, kā arī tiem, kuriem paredzēts uzturā lietot speciālu pārtiku.


Populārākie raksti