Pasākumu tops suņu mīļiem martā

Par suņiem • 04. Marts, 2020
Ja esi suņu saimnieks vai suņu mīlis, šis ir suņu pasaulē svarīgu pasākumu plāns martā! Iepazīsties.

Ja esi suņu sporta veidu fans

Nacionālās adžiliti sacensības
7. martā Zaķumuižā

Adžiliti ir suņu sporta veids, kura mērķis ir iemācīt suņiem pārvarēt dažādus šķēršļus, attīstot suņa prāta spējas, veiklību un sadarbību ar cilvēku. Sacensībās suņi startē trijās kategorijās atkarībā no suņa izmēra – mazie, vidējie un lielie suņi. Adžiliti ir ļoti skatāms sporta veids, tas ir dinamisks un azartisks. Sacensību trasē šķēršļi tiek izvietoti pēc noteikta principa, izmantojot pēc iespējas vairāk dažādu veidu šķēršļus, kuru izvietojums nosaka trases grūtības pakāpi un ātrumu. Sunim šķēršļi jāpārvar noteiktā secībā un jāiekļaujas trases laika limitā. Sacensībām gatavojas līdz 100 dalībniekiem no Latvijas un kaimiņvalstīm. Sacensības notiks iekštelpās (angārā) uz mākslīgās zāles seguma. Pasākumu organizē Latvijas Aitu un ganu suņu audzētāju klubs.

Sacensības dejās ar suņiem

21. martā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā

Dejas ar suņiem jeb suņu frīstails ir mūsu valstī jauns suņu sporta veids, kurš strauji gūst popularitāti gan dalībnieku, gan skatītāju vidū. Suņu frīstaila mērķis ir saimnieka un suņa kopīgs iestudējums mūzikas pavadījumā, kurā suns demonstrē nepārprotamu vēlmi sadarboties, saimniekam suni atbalstot. Apmācība šajā sporta veidā ir pakāpenisks un sarežģīts process, kurš prasa no saimnieka pacietību un spēju saprast suni. Sacensībās tiek vērtēts priekšnesuma plūdums un saturs, artistiskā interpretācija un iekļaušanās mūzikā, suņa atsaucība un partnerība starp suni un saimnieku. Sacensības notiks divās disciplīnās – dejās ar suņiem un iešanā blakus ar mūziku (suns lielāko priekšnesuma daļu atrodas blakus saimniekam un frīstaila elementi veido vien ¼ no visa priekšnesuma). Dalībnieki startēs trīs oficiālajās sacensību klasēs – iesācēju, progresa un meistaru klasē. Atklātajās un izklaidējošajās neoficiālajās klasēs (bērni 10–16 g. v.) dalībnieki priekšnesuma laikā drīkstēs motivēt suni ar kārumu. Viena priekšnesuma ilgums atkarībā no klases ir no 1,5 līdz 4 minūtēm. Dejas ar suņiem ir skatāms sporta veids, kas piemērots ģimenēm ar bērniem.

Plašāka informācija par pasākumu te.

Ja esi aktīva dzīvesveida piekritējs

Latvijas atklātais ziemas čempionāts suņu kamanu sportā
14. un 15. martā Madonas slēpošanas un aktīvās atpūtas bāzē “Smeceres sils”

Šogad ziema mūs nelutina ar sniegu, taču ziemas suņu sporta veidu piekritēji ir apņēmības pilni un gaida aktīvus atbalstītājus Latvijas atklātajā ziemas čempionātā, kurā sportisti veiks braucienus divās disciplīnās – skijoringā (slēpotājs aiz suņa) un kamanu vilkšanā. Ja laikapstākļi nebūs piemēroti ziemas čempionātam, notiks sacensības kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos, kas vienlaikus būs arī Pasaules kausa izcīņas posms (velokamanas, skūteris, baikdžorings, kanikross).

Vairāk informācijas Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas mājas lapā.

ZKK nakts kanikross

28. martā plkst. 19.00–22.00 suņu sporta laukumā “Salmiņi” Iecavas novadā

Lai arī aktīvā kanikrosa sezona sāksies no aprīļa, iesildīties un sajust sacensību garu varēsi jau martā! Nakts kanikrosā var piedalīties dalībnieki ar klīniski veselu jebkāda izmēra šķirnes vai bezšķirnes suni no 12 mēnešu vecuma. Kanikrosa distances ir no 2 līdz 4 km, un tajās var piedalīties gan bērni, gan seniori. Savukārt tie, kuri vēlas pasākumu izbaudīt gājēju tempā, var pieteikties pastaigu grupā.

Ja esi šķirnes suņu cienītājs

Starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde “Pet Expo 2020”
21. un 22. martā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā

Starptautiskā suņu izstāde ir īsti svētki šķirnes dzīvnieku cienītājiem. Ja vēl tikai plāno kļūt par šķirnes suņa saimnieku, izmanto izstādes piedāvātās iespējas – satiec suņu saimniekus klātienē, uzdod jautājumu audzētājiem, saņem padomus šķirnes klubā. Vienā nedēļas nogalē būs iespējams klātienē iepazīties ar vairāk nekā 250 suņu šķirnēm, tostarp Latvijā nezināmām un pasaulē reti sastopamām. Esošajiem un potenciālajiem suņu īpašniekiem būs iespēja uzklausīt speciālistu padomus par kucēna izvēli un ienākšanu ģimenē, par suņa lomu sabiedrībā un apmācību. Izstādē būs arī plaša izklaides un izglītojošā programma. Lai izstādes apmeklējums sagādātu prieku, neaizmirsti izpētīt paraugdemonstrējumu programmu un iepazīties ar šķirnes suņu ringu sarakstu (atceries, ka šķirnes suņi piedalās izstādē pēc noteikta laika grafika). Izstādi vari apmeklēt kopā ar savu mīluli, tikai atceries, ka pie ieejas tiks veikta veterinārā kontrole, tāpēc neaizmirsti paņemt mīluļa veterināro pasi. Detalizēta pasākumu programma un informācija par ieejas biļetēm: http://www.bt1.lv/petexpo/.

Ja vēlies palīdzēt ziedojot

Labdarības akcija “Pērc, ziedo, pabaro”
No 31.marta Rimi veikalos visā Latvijā

Latvijā dzīvnieku patversmēs mitinās vairāki simti suņu un kaķu. Ikviens no tiem ir atkarīgs ne tikai no saviem aprūpētājiem – patversmes darbiniekiem un pašvaldības –, bet arī no cilvēku ziedojumiem. Lai viena patversme spētu pabarot visus iemītniekus, katru dienu ir nepieciešami 25 līdz 50 kg barības, turklāt patversmēm lielākoties nākas paļauties uz sabiedrības atbalstu. Lai atbalstītu mūsu ķepainos draugus, Rimi Latvia sadarbībā ar Mars Inc. no 31. marta līdz 27. aprīlim jau sesto reizi rīko labdarības akciju “Pērc, ziedo, pabaro”. Tās ietvaros ikviens iedzīvotājs ir aicināts atbalstīt patversmēs mītošos dzīvniekus, iegādājoties un ziedojot dzīvnieku barību un citus mājdzīvniekiem piemērotus produktus Rimi veikalos visā Latvijā. Seko informācijai – Rimi Facebook lapā vai www.rimi.lv.


Populārākie raksti