Idejas jaunā gada sagaidīšanai ģimenēm ar bērniem

Svētki • 27. Decembris, 2018
Jaungads parasti ir jautri un dzirkstoši gada pēdējie un vienlaikus arī jaunā gada pirmie svētki. Tā ir nakts, kad palikt nomodā un piedzīvot kādu brīnumu vēlas arī ģimenes mazākie dalībnieki. Tāpēc piedāvājam idejas, kas jaunā gada sagaidīšanas nakti padarīs pavisam īpašu!




Jaungads parasti ir jautri un dzirkstoši gada pēdējie un vienlaikus arī jaunā gada pirmie svētki. Tā ir nakts, kad palikt nomodā un piedzīvot kādu brīnumu vēlas arī ģimenes mazākie dalībnieki. Tāpēc piedāvājam idejas, kas jaunā gada sagaidīšanas nakti padarīs pavisam īpašu!


Tematiskā balle
Ir valstis, kur tradicionāli jaunā gada sagaidīšanas svinību laikā sanākušie viesi ir tērpušies dažādās maskās. Jūs savu ballīti varat padarīt īpašu, lūdzot viesus saģērbties vai apģērbā iekļaut kādu aksesuāru atbilstoši savam dzimšanas gada dzīvniekam. Šie dzīvnieki ir: Žurka, Vērsis, Tīģeris, Trusis, Pūķis, Čūska, Zirgs, Aita, Pērtiķis, Gailis, Suns, Cūka. Otrs variants – ģērbties atbilstoši horoskopa zīmei. Tās ir: Auns, Vērsis, Dvīņi, Vēzis, Lauva, Jaunava, Svari, Skorpions, Strēlnieks, Mežāzis, Ūdensvīrs, Zivis. Ja jūsu ģimenes un draugu lokā horoskopi un astroloģija nav iecienīti, varat izvēlēties citu ballītes tēmu, kas ļaus izpausties gan lieliem, gan maziem.


Cepta zivs
Jau izsenis Jaungada naktī galdā starp citiem ēdieniem cēla arī zivi. Ne tik daudz pašas zivs dēļ, bet tādēļ, lai ikvienam būtu iespēja tikt pie zvīņām. Tās, ieliktas maciņā, nesīšos veiksmi un pārticību visu nākamo gadu. Mūsdienās svētku reizē populārākā zivs ir karpa. Piedāvājam vienkāršu recepti, kā pagatavot karpu svētku reizei.

Nepieciešams:
svaiga karpa
sāls (pēc sajūtām)
1 galviņa ķiploka
500 ml skābā krējuma
1,5 kg kartupeļu
4 sīpoli
eļļa
zaļumi pēc izvēles

Pagatavošana:
Karpu rūpīgi notīra. Nokasa zvīņas, iztīra iekšas, nogriež spuras. Nokasītās zvīņas izklāj uz papīra salvetes un noliek sausā vietā apžūt. Vēlāk tās varēs salikt maciņos.
Notīrīto zivi kārtīgi nomazgā un sagriež gabalos. Tad notīra ķiplokus, tos saspiež ar ķiploku spiedi. Apmēram pusi ķiploku samaisa ar sāli. Ar maisījumu bagātīgi ierīvē zivs gabalus no visām pusēm.
Nomizo kartupeļus, sagriež šķēlītēs, samaisa ar sāli un pāris ēdamkarotēm eļļas. Kartupeļus kopā ar zivs gabaliem kārto cepešpannā. Cep cepeškrāsnī 200 grādos 20–25 minūtes, līdz zivs kļūst brūna un tai veidojas kraukšķīga garoziņa.
Tad krējumu, kurā iemaisīta otra puse sasmalcināto ķiploku un sāls, krietni pārlej jau gandrīz gatavajai zivij un kartupeļiem. Visu pārliek ar sīpolu riņķīšiem. Pacep vēl 10 minūtes. Pārkaisa ar zaļumiem un ceļ galdā.
Šī recepte noteikti izmantojama no gada uz gadu, kā arī nododama nākamajām paaudzēm!


Jaungada novēlējums zem šķīvja vai iecepts pīrāgos
Siltas domas un labi vārdi ir tie, kas stiprina ne tikai ikdienā, bet arī svētkos. Jaungada vēlējumi var būt īpaši nozīmīgi, jo tos mēdz atcerēties visa gada garumā. Lieliska ideja ir jaunā gada novēlējumu paslēpšana zem šķīvjiem, kas uzlikti uz svētku galda. Šajā reizē šķīvjus var numurēt, un, pirms sēšanās pie galda, velk lozes, lai zinātu, kuram kurā vietā jāsēžas. Kad visi sasēdušies, drīkst apgriezt šķīvi otrādi un skaļi nolasīt vēlējumu nākamajam gadam. Pavisam neparasts paņēmiens ir lapiņas ar vēlējumiem iecept pīrāgos. Pirms viesu cienāšanas gan vajadzētu sanākušos pabrīdināt, kas pīrāgos meklējams.

Jaungada vēlējumi var būt īpaši nozīmīgi, jo tos mēdz atcerēties visa gada garumā. Lieliska ideja ir jaunā gada novēlējumu paslēpšana zem šķīvjiem.


Sniegavīru skaistumkonkurss
Ja notiek brīnums un ārā ir gana daudz atbilstoša lipīguma sniega, visiem jāsteidzas ārā, lai veltu sniegavīrus, savstarpēji sacenšoties, kuram būs lielāks, skaistāks, neparastāks. Taču pastāv liela iespēja, ka sniega tomēr nebūs. Nenokaram degunus un pieejam lietai radoši! Sniegavīrus var veidot zīmējot, līmējot, veidojot aplikācijas, veļot pikas no vates vai tualetes papīra. Tiem pat nav jābūt baltiem, bet vienkārši jūsu īpašajiem svētku sniegavīriem!


Jaungada foto
Kas gan ir ballīte, ja tās dalībnieki netiek iemūžināti košās un krāsainās fotogrāfijās! Par to varat būt droši – radoši izveidots foto stūris būs viena no populārākajām vietām šajā vakarā. Foto stūrim noderēs dažādi atribūti – sākot ar neparastām sejas maskām, beidzot ar mūzikas instrumentiem un amizantiem kažokiem. Foto stūra rotāšanai noderēs mirdzošs audums, košas lentes, papīra ziedi un krāsaini spilveni.

Pēc pusnakts, kad esat vērojuši Jaungada uguņošanu tuvējā apkārtnē, varat sarīkot savu nelielo uguņošanu – loku šaušanu ar brīnumsvecītēm.


Brīnumsvecīšu loku šaušana
Pēc pusnakts, kad esat vērojuši Jaungada uguņošanu tuvējā apkārtnē, varat sarīkot savu nelielo uguņošanu – loku šaušanu ar brīnumsvecītēm. Šim nolūkam derēs iepriekš izgatavots loks no lunkana koka un stingras auklas. Šaušanas virziens jāizvēlas tāds, kur nav nekā degoša, piemēram, apsnigusi pļava vai piebraucamais ceļš. Tāpat jāraugās, lai šaušanas zonā negadītos kāds nejaušs gājējs. Brīnumsvecīti aizdedz īsu mirkli pirms izšaušanas. Atrakcijas mērķis ir baudīt skaistu uguns deju, nevis savākt punktus.


Pašiem savs drošais salūts
Jāpiekrīt, ka īstā uguņošana var būt nedrošs pasākums gan no apmeklēšanas, gan arī veikšanas viedokļa. Tāpēc piedāvājam ideju, kā pašiem radīt savu mazliet skaļo, bet drošo salūtu. Nepieciešamie materiāli ir baloni, krāsains aplikāciju papīrs un šķēres. No papīra izgriež mazus trijstūrīšus, ko saber neuzpūstā balonā. Tad balonu uzpūš un aizsien ar mezgliņu vai diegu, un sakrata iekšā esošos papīra gabaliņus, lai tie izretojas pa visu balonu. Kad sapūsti vairāki tādi baloni un ballīte ir klāt, būs nepieciešama adata balona spridzināšanai, lai visi reizē varētu veidot salūtu.


Populārākie raksti