Lība Smildziņa
Garšas eksperte

Kā piknikā pasniegt ēdienu bērniem. Praktiskas un garšīgas idejas

Uzturs • 04. Septembris, 2023
Baudīt maltīti dabā ir laba ideja visu cauru gadu! Un lieliski arī, ja piknika groza salikšanā iesaistās visa ģimene – lai katram paņemts līdzi kas tāds, kas ļoti garšo. “Rimi Bērniem” bērnu lietu eksperti Klāvs, Lība un Sāra ierāda idejas un principus, kas jāņem vērā, izvēloties produktus līdzņemšanai.

Principi, kas jāievēro, kārtojot piknika grozu:

  • Produktus līdzņemšanai var izvēlēties ar šādu ideju: ņemt līdzi tortiljas, lavašu, pitas vai citu maizi, kā arī dažādas pildījumu versijas. Attiecīgi piknikā, katrs maizītei vai tortiljai izvēlas pildījumu pēc saviem ieskatiem.

  • Izvēlies tikai tādus produktus, par kuriem esi drošs: tie nebojāsies, pat ja ārā būs silts!
  • Lai sagatavotie salāti pa ceļam nesasulotos, mērci – krējumu, sinepes, pesto u.c. pēc savas izvēles – jāliek atsevišķos trauciņos un jāpievieno ēdienam pirms tā pasniegšanas.
  • Arī ogas ņem līdzi atsevišķos traukos, lai tās nesaspiežas un nesasulojas kopā.

  • Dārzeņus nomazgā un sagatavo ēšanai jau mājās, piemēram, gabaliņos sadali puķkāpostus un brokoļus, lielos burkānus sagriez mazākos gabalos, vīnogas sadali mazos ķekariņos u.c.

  • Vienmēr atceries ielikt līdzi tīru, svaigu dzeramo ūdeni, kā arī salvetes vai dvielīti.

  • Pēc pusdienošanas dabā obligāti savāc aiz sevis atkritumus!

Ēdienu idejas piknikam

Grieķu salāti

Traukā kārto saplucinātas salātlapas, sagrieztus tomātus, gurķus, papriku, fetas sieru un olīvas. Salātus nejauc kopā ar mērci – to pievieno pirms ēšanas.

Kartupeļu salāti

Kopā sajauc vārītus kartupeļus, sagrieztus gurķus, novārītus turku zirņus, svaigus spinātus, kā arī mērci uz eļļas bāzes, piemēram, eļļa + citrona sula + sinepes un sāls pēc garšas. Kartupeļus var aizvietot ar vārītiem makaroniem!

Kukurūza

Kukurūzas cienītāji līdzi var sagatavot kukurūzu – vārītu kukurūzu (tādu var nopirkt jau gatavu) jau iepriekš apber ar rīvētu cieto sieru, liek kastītē līdzņemšanai vai ietin ietinamajā plēvē.

Mafini

Mafini piknikam vienmēr ir laba izvēle! Tos var iepriekš uzcept pats (klasisko mafinu recepti meklē šeit)vai iegādāties gatavus. Mafinus pasniedz ar svaigām ogām. Ja vēlas, piknikā var paņemt līdzi pūšamo putukrējumu, tas var stāvēt arī istabas temperatūrā.


Populārākie raksti