Ilze Auzere

Mājas spa un skaistumkopšanas salons: mani iecienītākie skaistuma rituāli

Veselīgam dzīvesveidam • 06. Septembris, 2020
Ir jauki doties uz salonu vai spa, kur par mums rūpējas profesionāļi, taču ļoti labi sevi var palutināt arī mājās. To var darīt biežāk, un tas, protams, sanāk lētāk. Ir interesanti eksperimentēt ar dažādiem sejas un ķermeņa produktiem, kā arī gatavot pašam savus.
 

Vanna kā miera, skaistuma un atpūtas rituāls

Visu mūžu esmu devusi priekšroku vannai, nevis dušai. Vannā iešana ir tik jauks rituāls! Kad laiks to atļauj (un to cenšos ieplānot), iededzu svecīti, pievienoju ūdenim smaržīgas vannas putas un izbaudu! Ja ir klepus vai iesnas, izmantoju eikalipta eļļu. Savukārt sāls vannas attīra ķermeni un atbrīvo no negatīvām domām. Vannas rituāli ir jauks veids, kā sevi palutināt un vienlaikus rast sajūtu, ka kontrolēju savu dzīvi, atšķirībā no dušas, kas man asociējas ar steigu.

Pat ja jūsu rīta režīmā ir duša, vannas rituālu varat ieplānot nedēļas nogalē vai vakarā pēc darba, kad bērni jau ir gultā. Pēc vannas būs pagaisis stress, vieglāk iemigsiet, un miegs noteikti būs ciešāks un vērtīgāks.

Brīnumdaris gurķis

Mēs sastāvam no 70 % ūdens, tāpēc ir svarīgi dzert daudz ūdens. Tomēr ir vēl viens fantastisks paņēmiens, lai uzņemtu šķidrumu gan iekšēji, gan ārēji, un tas ir gurķis!

Man vienmēr mājās ir svaigs gurķis, kuru dienas gaitā pa šķēlītei vien apēdu, un tūlīt jūtos labāk. Bet, ja vēlos nomest kādu lieku kilogramu, rīkoju atslodzes dienas un gatavoju kefīra, gurķa un zaļumu smūtijus. Efekts ir labs!

Turklāt gurķis ir fantastisks sejas ādai. Gurķu šķēlītes kā acu kompreses, īpaši pēc ballītes, ir pārbaudīta vērtība. Tāpat sarīvēts gurķis kā sejas maska ir ļoti efektīvs: āda uzsūc šķidrumu, un svaigums ir acīmredzams. Ne velti saka – svaigs kā gurķītis!

Lauku labumi – gan iekšēji, gan ārēji

No rītiem bieži ēdu auzu pārslu putru, un karotītes medus ir obligāta. Tomēr, sajaucot tās pašas pārslas ar medu, veidojas ļoti laba sejas maska. Medus ir arī patīkama ķermeņa maska pirtī, par ko āda ir pateicīga.

Vēl viens kuņģim un sejas ādai vērtīgs produkts ir sūkalas. No bērnības atceros, kā mamma mūs apzieda ar skābu krējumu, kad sūrstēja āda pēc pārāk ilgas sauļošanās pludmalē. Krējums noņēma karstumu un atviegloja sāpes.

Kaut pie mums vēl neaug avokado, uzskatu arī to par brīnumainu augu. Augstvērtīgs, ideāls uz maizes, salātos un kā piedeva zivīm, gaļai un rīsiem, tai pašā laikā izcils kā barojoša sejas maska, ko saspaida ar dakšiņu un klāj uz sejas – tas ir dabisks skaistums vienā gardā auglī!


Populārākie raksti